Leitrim GAA Fixtures & Results

Leitrim GAA Fixtures & Results

Leitrim GAA Fixtures & Results

Wednesday, May 16

U-14 Hurling Blitz

Carrick, Gortletteragh & Ballinamore in Ballinamore at 7.00.

Friday, May 18

Gallogly Catering ACL – all games 7.45

Division 1: Aughawillan v Glencar/Manorhamilton; St. Mary’s v Annaduff; Drumreilly v Dromahair; Carrigallen v Glenfarne/Kiltyclogher; Melvin Gaels v Ballinamore SOH; Mohill v Kiltubrid.

Division 2: Allen Gaels v Leitrim Gaels; Gortletteragh v Aughnasheelin; Bornacoola v Drumkeerin; Cloone v Ballinaglera.

U-16 League – all games 6.15

15-a-side: Ballinamore SOH v Dromahair; Annaduff v Mohill; 13-a-side: Gortletteragh v Garadice Gaels; Kiltubrid v Fenagh St. Caillin’s; Carrigallen v Leitrim Gaels; Melvin Gaels v St. Francis; 11-a-side: Aughnasheelin v Glenfarne/Kiltyclogher.

Saturday, May 19

Gallogly Catering ACL – all games 7.00

Division 2: Glencar/Manor v Eslin 6.00; Annaduff v Fenagh St. Caillin’s

Division 3: Ballinamore SOH v Kiltubrid; Aughavas v Gortletteragh; Mohill v Melvin Gaels; Carrigallen v Bornacoola; Leitrim Gaels v Allen Gaels; Glencar/Manor v St. Mary’s 7.45.

Saturday, May 20

Gallogly Catering ACL – all games 2.00

Division 4: Mohill v Aughawillan; Aughavas v Aughnasheelin; Annaduff v Fenagh St. Caillin’s; Bornacoola v Drumkeerin; St. Mary’s v Dromahair

Division 5: St. Osnat’s v Gortletteragh.

Monday, May 21

U-16 League – 7.00

15-a-side: Mohill v Ballinamore SOH; 11-a-side: Aughnasheelin v Drumkeerin.

Results

Bord Gais Energy Ladies NFL Division 3 Final

Leitrim 1-11 Westmeath 2-8

Connacht Ladies U-14 B Final

Leitrim 8-11, Galway 4-7

Gallogly Catering ACL

Division 1: Annaduff 0-6 Carrigallen 2-6; Kiltubrid 1-6 Ballinamore-Sean O’Heslin’s 0-10; St. Patrick’s Dromahair 2-10 St Mary’s Kiltoghert 2-5; Glencar-Manorhamilton 1-11 Melvin Gaels 2-6; Glenfarne/Kiltyclogher 1-6 Aughawillan 2-11; Mohill 0-10 Drumreilly 1-8

Division 2: Eslin 1-8 Allen Gaels 2-11; Leitrim Gaels 1-6 Cloone 2-12; Ballinaglera 0-8 Bornacoola 0-10; Drumkeerin w/o Annaduff scr; Aughnasheelin 0-9 Fenagh St Caillin’s 0-10 Division 4: Dromahair w/o Mohill scr; Aughawillan w/o Annaduff scr Division 5: Cloone 2-8 Carrigallen 0-8; Glencar/Manorhamilton 3-9 St Osnat’s 3-3; St Mary’s Kiltoghert 4-14 Kiltubrid 2-3; Gortletteragh 3-12 Ballinamore Sean O’Heslin’s 3-12