Soccer

Sligo Leitrim Soccer Fixtures & Results

Leitrim Sport

Reporter:

Leitrim Sport

Sligo Leitrim Soccer Fixtures & Results

Wednesday November 15

Girls U16: Dromore Villa v Manor Rangers 7.00 IT Astro

Girls U12: Strand White v Benbulben 7.00

Thursday November 16

U15: Division 1: Strand Celtic v Merville United 7.30

Friday November 17

U17: Calry Bohs v Real Tubber 7.30

Saturday November 18

Connacht Cup U18: Coolaney United v Manulla 2.00

U18: Strand Celtic v Real Tubber 12.30; Ballisodare United v Benbulben 2.00

Girls U18: Yeats United v Calry Bohs; Dromore Villa v Strand Celtic (2.00)

FAI Umbro U17 Cup: St Kevin’s boys v Ballygawley Celtic 2.00

SFAI U 16 Skechers Cup: Ballymote Celtic v Moyne 12.00

U16: Division 1: St John’s v Yeats United 11.00; Kilglass/Inishcrone v Real Tubber 2.00

U16: Group A: Strand Celtic v Boyle Celtic

SFAI U15 Skechers Cup: Merville United v Athenry 2.00; Castlebar Celtic v Ballisodare United 2.00; Ardagh v Arrow Harps 2.00; Benbulben v Galway Hibs 3.00; Manor Rangers v Bearna/Furbo 5.00 Showgrounds astro

U14: Division 1: St John’s v Strand Celtic 10.00; Kilglass/Inishcrone v Ballygawley Celtic 12.30; Boyle Celtic v Carrick Town 2.00

Girls U14: Yeats United v Gurteen Celtic 11.00; Strand Green v Real Tubber 11.00; Boyle Celtic v Arrow Harps 12.30; Ballisodare United v Benbulben 12.30; Strand Celtic v Manor Rangers 12.30; Ballymote Celtic v Calry Bohs 11.00

SFAI U13 Skechers Cup: Real Tubber v AC Celtic 12.30; Claremorris v Arrow Harps 2.00; Merville United v Mervue 4.00

U12: Group A: Manor Rangers v Ballymote Celtic 1.00 Showgrounds grass; Ballisodare United v Strand Celtic 11.00; Carrick Town v Gurteen Celtic 2.30 Showgrounds grass; Benbulben v Boyle Celtic 12.30; Division 1: Benbulben v St John’s 11.00; Coolaney United v Gurteen Celtic 12.30; Yeats United v Ballisodare United 12.30; Dromore Villa v Calry Bohs 12.30; Carrick Town v Ballygawley Celtic 10.00 Showgrounds grass; Kilglass Inishcrone v Ballymote Celtic 11.30

Sunday November 19

Sligo Southern Hotel Super League: Arrow Harps v St John’s; Calry Bohs v Ballygawley Celtic; Aughanagh Celtic v Ballisodare Utd (all 11.00)

Sligo Pallets Premier League: Cartron United v Cliffoney Celtic; Coolaney Utd v Chaffpool Utd; MCR v Gurteen Celtic; Benbulben v Glenview Stars; Dromore Villa v Real Tubber (all 11.00)

Monday November 20

U16: Division 1: Ballygawley Celtic v Benbulben 7.30; Group A: Boyle Celtic v Arrow Harps 7.30

U14: Division 1: Strand Celtic v Gurteen Celtic 7.30

Tuesday November 21

U18: Strand Celtic v Boyle Celtic 7.30

Wednesday November 22

U18: Coolaney United v Valley Rovers 7.00

Thursday November 23

U12: Group A: Strand Celtic v Valley Rovers 6.45; Division 1: Strand Celtic v St John’s 7.45

Friday November 24

U18: Arrow Harps v Ballisodare United 7.30

Sunday November 26

Sligo Southern Hotel Super League: Ballymote Celtic v Ballisodare Utd; Aughanagh Celtic v Calry Bohs; St John’s v Strand Celtic; Carbury v Manor Rangers; Arrow Harps v  Ballygawley Celtic (all 11.00)

Sligo Pallets Premier League: Cartron United v Chaffpool Utd; Real Tubber v Benbulben; MCR v Cliffoney Celtic; Gurteen Celtic v Merville Utd; Dromore Villa v Coolaney Utd (all 11.00)

Sunday December 3

Sligo Southern Hotel Super League: Ballygawley Celtic v Aughanagh Celtic; Strand Celtic v Arrow Harps; St John’s v Manor Rangers; Carbury v Ballisodare Utd; Ballymote Celtic v  Calry Bohs (all 11.00)

Sligo Pallets Premier League: Gurteen Celtic v Real Tubber; Dromore Villa v Chaffpool Utd (11.00)

Connacht Junior Cup 1st Round: Glenview Stars v Ballyglass B; Conn Rangers v Merville United; Oughterard v Benbulben; Hudson Bay v MCR; Cartron United v Coolaney United (all 2.00)

Sunday December 10

Sligo Southern Hotel Super League: Ballisodare Utd v Strand Celtic; Ballymote Celtic v Carbury; Ballygawley Celtic v St John’s; Aughanagh Celtic v Arrow Harps; Calry Bohs v  Manor Rangers (11.00)

Sligo Pallets Premier League: Dromore Villa v Cliffoney Celtic; Gurteen Celtic v Coolaney Utd; Real Tubber v Merville Utd; Cartron United v Glenview Stars; MCR v Chaffpool Utd (11.00)

Sunday December 17

Sligo Southern Hotel Super League: Aughanagh Celtic v St John’s; Calry Bohs v Carbury; Ballymote Celtic v Strand Celtic; Ballygawley Celtic v Manor Rangers; Ballisodare Utd v  Arrow Harps (11.00)

Sligo Pallets Premier League: Cartron United v Coolaney Utd; Real Tubber v Chaffpool Utd; MCR v Merville Utd; Gurteen Celtic v Glenview Stars; Dromore Villa v Benbulben (11.00)

Results

Sligo Southern Hotel Super League: Arrow Harps 2-2 Ballymote Celtic; St John’s 2-3 Ballisodare Utd; Manor Rangers 2-3 Aughanagh Celtic; Strand Celtic 1-3 Calry Bohs

Sligo Pallets Premier League: Benbulben 0-2 Cartron United; Coolaney Utd 1-3 Real Tubber; Gurteen Celtic 0-5 Cliffoney Celtic; Chaffpool Utd 3-3 Dromore Villa

FAI Junior Cup 4th Round: St Peter’s 2-1 Carbury; Merville Utd 0-1 Ballinasloe Town

Connacht Cup U16: Manor Rangers 1-2 Ballymote Celtic

U12: Group A: Boyle Celtic 1-1 Ballisodare United; Division 1: Strand Celtic 2-2 Ballygawley Celtic

Girls U18: Strand Celtic 4-0 Calry Bohs

Connacht Cup U16: Ballisodare United 4-0 Yeats United

U14: Group A: Strand Celtic 0-4 Ballymote Celtic

Girls U18: Calry Bohs 3-0 Dromore Villa

FAI Youth Cup: Bonagee 1-3 Ballisodare United; Strand Celtic 3-2 Letterkenny

U17: Benbulben 2-2 Ballygawley Celtic

Girls U16: Ballymote Celtic 0-2 Real Tubber; Strand Celtic 2-4 Yeats United; Manor Rangers 7-2 Benbulben FC

U15: Division 1: Ballygawley Celtic 3-0 Real Tubber; Valley Rovers 3-2 Boyle Celtic; Ballisodare United 4-0 St John’s

SFAI U14 Skechers Cup: Castlebar Celtic 5-1 Carrick Town; Galway Hibs 0-1 Ballymote Celtic; Westport 3-1 Strand Celtic; Merville United 3-0 Real Tubber; Ballisodare United 3-0 Kilglass/Inishcrone;  Temple Villa 3 Manor Rangers 4

U13: Division 1: Ballygawley Celtic 2-2 Dromore Villa; Calry Bohs 0-4 Gurteen Celtic

SFAI U12 Skechers Cup: Strand Celtic 6-5 Ballymahon; Ballinasloe 2 Arrow Harps 0

Girls U12: Merville United 0-3 Real Tubber; Gurteen Celtic 3-5 Ballisodare United; Boyle Celtic 1-2 Ballymote Celtic; Benbulben 2-9 Manor Rangers; Arrow Harps 0-1 Strand Green; Yeats United 3-1 Calry Bohs