Sligo/Leitrim fixtures & results

editorial image
Fixtures and results for Sligo/Leitrim youths and junior soccer leagues.

Fixtures and results for Sligo/Leitrim youths and junior soccer leagues.

Saturday January 31

U18 Plate: Manor Rangers v Boyle Celtic 4:30

U17: Dromore Villa v Ballymote Celtic 11:00; Strand Celtic v Carrick Town 12:30; Gurteen Celtic v St Johns 2:00; Ballisodare Utd v Arrow Harps 2:30

Girls U16: Strand Celtic v Yeats United 11:00; Manor Rangers v Gurteen Celtic 12:00

U15: Valley Rovers v Arrow Harps 11:00; Gurteen Celtic v Real Tubber 12:30; Ballisodare United v Benbulben FC 2:00

U13: Group A: Yeats Utd v Ballymote Celtic 11:00; Arrow Harps v Merville Utd 2:00

Division 1: Real Tubber v St Johns 10:00; Manor Rangers v Gurteen Celtic 11:30; Carrick Town v Ballygawley Celtic 1:00

Girls U12: Benbulben FC v Manor Rangers 1:45; Calry Bohs v Real Tubber 2:45; Ballymote Celtic v Yeats United 2:45; Arrow Harps v Strand Celtic 3:45; Strand Celtic v Gurteen Celtic 3:45

U11: Development League: Manor Rangers v Yeats Utd 10:00; Arrow Harps v Ballymote Celtic 10:00; Real Tubber White v Benbulben FC 11:00; Real Tubber Black v St Johns 11:00; Western Rovers v Gurteen Celtic 12:00; Strand Green v Calry Bohs 12:00

Sligo Pallets Premier League: Carbury FC v MCR FC 7.30

Sunday, February 1

Sligo Southern Hotel Super League: KO 11am: Aughanagh Celtic v Ballisodare Utd; Yeats United v Strand Celtic; Real Tubber v City United; Manor Rangers v Merville Utd; Glenview Stars v Calry Bohs; Boyle Celtic v Carrick Town

Sligo Pallets Premier League: KO 11am: Gurteen Celtic v Kilglass Enniscrone Utd; Coolaney Utd v St John’s FC; Cliffoney Celtic v Boyle Celtic Res

Tuesday February 3

U16: Group A: Strand Celtic v Merville United 7:00

Results

U18 championship: Ballymote Celtic 1 Merville United 4; U18 plate: Boyle Celtic 4 St Johns 4; Yeats United 1 Manor Rangers 4

U16: Group A: Ballymote Celtic 1 Manor Rangers 3; Dromore Villa 2 Real Tubber 4; Division 1: St Johns 2 Boyle Celtic 6; Benbulben FC 4 Kilglass/Inishcrone 1

U14: Group A: Valley Rovers 1 Real Tubber 5; Carrick Town 4 Ballisodare United 2; Division 1: Strand Celtic 2 Boyle Celtic 2

Girls U14: Strand Celtic 5 Manor Rangers 3; Ballymote Celtic 2 Gurteen Celtic 5; Real Tubber 3 Dromore Villa 1

U12: Group A: St Johns 0 Gurteen Celtic 3; Merville United 3 Yeats United 0; Real Tubber 1 Benbulben FC 3; Division 1: Real Tubber 0 Ballygawley Celtic 3

U12 Connacht Cup: Temple Villa 3 Kilglass/Inishcrone 1

U18 Connacht Cup: Moyne Villa 3 Strand Celtic 2

Sligo Southern Hotel Super League: Aughanagh Celtic 2-5 Yeats Utd; Manor Rangers 1-1 Boyle Celtic; Carrick Town 1-6 City Utd; Calry Bohs 2-3 Strand Celtic

Sligo Pallets Premier League: Carbury FC 2-0 Chaffpool Utd; Ballymote Celtic 4-1 Strand Celtic Res; Swagman Wanderers 1-3 St John’s FC; MCR FC 8-0 Boyle Celtic Res; Kilglass Enniscrone Utd 8-2 Benbulben FC; Gurteen Celtic 4-2 Dromore Villa; Cliffoney Celtic 2-4 Ballygawley Celtic