Sligo Leitrim Soccer Fixtures & Results

The latest results and fixtures from the schoolboy and junior soccer leagues.

The latest results and fixtures from the schoolboy and junior soccer leagues.

Saturday, Sept. 22

Boys Under 12 - 2.00

Dromore Villa v Ballygawley Celtic; Arrow Harps v Manor Rangers

Boys Under 13 - 11am

Group A: Strand Green v Carrick Town; Group B: Kilglass Enniscrone v Manor Rangers 2pm; Western Rovers v Real Tubber; Group C: Benbulben fc v Valley Rovers 2pm; Strand Celtic White v St John’s 12.30

John Kent Under 14 League

Strand Celtic White v St John’s 11am

Boys Under 15

Group A:Ballygawley Celtic v Arrow Harps 11am; Ballisodare Utd v Ballymote Celtic 11am; Group B: Merville Utd v Real Tubber 11am; Calry Bohs v Strand Celtic 11am; Group C: Dromore Villa v Yeats Utd 3.30

Boys Under 17

Ballymote Celtic v Calry Bohs 11am; Carrick Town v Real Tubber 2pm; Strand White v St John’s 2pm

Boys Under 18

Ballygawley Celtic v Merville Utd 12.30; Yeats Utd v Strand Celtic 2pm

Boys Under 19

Ballymote Celtic v Calry Bohs 2pm; Ballisodare Utd v Manor Rangers 2pm

Cleary Landscapes and Pitch Maintenance Division One

Aclare Celtic v Merville Utd 7.30

Sunday, September 23

Best Western Sligo Southern Hotel Super League - 11am

Ballymote Celtic v Calry Bohs; Cartron Utd v Kilglass Inishscrone Utd; Yeats Utd v Strand Celtic.

Sligo Pallets Premier League - 11am

Carrick Town v Boyle Celtic Res; Chaffpool Utd v Manor Rangers; MCR v Strand Celtic Reserves.

Cleary Landscapes and Pitch Maintenance Division One - 11am

Arrow Harps v Leitrim Villa; St John’s B, v Easkey Harps.

Monday, September 24

Boys Under 13 League

Boyle Celtic v Strand Celtic Green 7pm

Results

Best Western Sligo Southern Hotel Super League

Ballisodare United 2-3 Aughanagh Celtic; St John’s A 4-2 Calry Bohs; Yeats United 1-3 Boyle Celtic.

Sligo Pallets Premier League

Ballygawley Celtic 0-3 Dromore Villa 3; Boyle Celtic Res 4, Chaffpool United 2; Carrick Town 4, MCR 0; Gurteen Celtic 0, Cliffoney Celtic 0; Strand Celtic Res 2, Real Tubber 3.

Cleary Landscapes and Pitch Maintenance Division One

Coolaney United 4-5 Arrow Harps; Easkey Harps 2-1 Aclare Celtic; Leitrim Villa 0-7 Merville United.

FAI Umbro Junior Cup

Moore Utd 0-9 City Utd; Kilkerrin Utd 7-0 Strand Celtic; Glenview Stars 2-4 Castlerea Celtic.

Boys Under 13

Group C: Coolaney Utd 3 Valley Rovers 3;

Boys Under 12

Group A: Ballygawley Celtic 1 Ballisodare Utd 4; Group B: Calry Bohs 3 Merville Utd 4; Group C: Gurteen Celtic 1 Ballymote Celtic 2; Ballymote Celtic 5 Manor Rangers 1; Group D: Boyle Celtic 0 Real Tubber 2 ;

John Kent Sports U14 Boys League

Group A: Ballisodare Utd 4 Merville Utd White 0; Group B: Benbulben 4 Valley Rovers 5; Merville Utd Blue 6 Valley Rovers 1; Group C: Real Tubber 2 Manor Rangers 2; Real Tubber 4 Boyle Celtic 1

Connacht Cup Under 12

Yeats Utd 5 Valley Rovers 3; Ballisodare Utd 0 Real Tubber 3; Strand Celtic 4 Western Rovers 5; Carrick Town 2 Arrow Harps 0; St John’s 2 Merville Utd 5

Connacht Cup Under 14

St John’s 0 Ballisodare Utd 2; Gurteen Celtic 0 Strand Celtic 3; Yeats Utd 5 Boyle Celtic 0; Merville Utd 1 Dromore Villa 4

O’Neill Sports U18 League

Strand Celtic 1 Ballygawley Celtic 4; Merville Utd 1 Dromore Villa 5

O’Neill Sports U19

Boyle Celtic 0 Manor Rangers 3; Ballymote Celtic 3 Ballisodare Utd 3