Sligo Leitrim Soccer Fixtures & Results

Friday, September 20 Best Western Southern Hotel Super League: Boyle Celtic v City United 8.00

Friday, September 20

Best Western Southern Hotel Super League: Boyle Celtic v City United 8.00

Saturday, September 21

U11 Development League: Merville Utd v Strand Celtic 11am; Western Rovers v Valley Rovers 11am; Arrow Harps v Ballisodare Utd 12.30; Ballygawley Celtic v Ballymote Celtic 11 am; Benbulben FC v Yeats Utd 2pm; Coolaney Utd v Boyle Celtic 12.45; Manor Rangers v Carrick Town 2pm; Real Tubber Blue v Gurteen Celtic 11am; Real Tubber Black v St Johns 12.00

Dial-a-Bus U13 League: Group A: Dromore Villa v Merville Utd 11am; Arrow Harps v Valley Rovers 11.00; Division 1: Manor Rangers v Benbulben 3pm; Ballygawley Celtic v Boyle Celtic 12.00; Western Rovers v Yeats Utd 12.00

SFAI Cup U13: Real Tubber v Carrick Town 1pm

U15 League: Group A: Manor Rangers v Dromore Villa 4.30; Ballisodare Utd v Arrow Harps 2pm; Benbulben FC v Ballymote Celtic 3pm; Merville Utd v St John’s 12.00

SFAI CUP U15: Maree Oranmore v Real Tubber 4pm; Strand Celtic v AC Francis 1pm; Yeats Utd v St Joseph’s 2pm

O’Neill Sports U17 League: Kilglass Enniscrone v Merville Utd 11 am; Calry Bohs v Ballisodare Utd 3pm

FAI U17 Umbro Cup: Strand Celtic v Real Tubber 11am; Ballymote Celtic v Keadue Rovers 2pm

Girls U16 League: Yeats Utd v Strand Celtic 12.00; Gurteen Celtic v Merville Utd 2pm

Sunday, September 22

All games 11.00

Best Western Sligo Southern Hotel Super League: Aughanagh Celtic v Ballymote Celtic, Cartron Utd v Real Tubber, Calry Bohs v St John’s FC, Ballisodare United v Yeats United, Carrick Town v Strand Celtic

Sligo Pallets Premier League: Gurteen Celtic v Glenview Stars, MCR FC v Arrow Harps, Boyle Celtic Res v Manor Rangers, Easkey Harps v Chaffpool United, Coolaney Utd v Strand Celtic Res, Merville United, v Swagman Wanders, Ballygawley Celtic v Dromore Villa

Monday, September 23

U15 League: Boyle Celtic v Ballymote Celtic 7pm

Tuesday, September 24

SFAI Umbro U17 Cup: Arrow Harps v Benbulben FC 7pm IT grass pitch

Results

Dial-a-Bus U13 League: Group A: Merville Utd 1 Valley Rovers 2; Ballisodare Utd 1 Strand Celtic 3; Real Tubber 4 Arrow Harps 0

U15 League: Group A: Ballymote Celtic 3 Ballisodare Utd 4; Manor Rangers 2 Strand Celtic 2; Yeats Utd 4 Merville Utd 1

O’Neill Sports U17 League: Ballisodare Utd 4 Strand Celtic 2

Dial-a-Bus U12 League: Division 1: Kilglass Enniscrone 1 Gurteen Celtic 1

Connacht Cup U12: Dromore Villa 1 Boyle Celtic 5

U-14 League: Division 1: Kilglass Enniscrone 2 Manor Rangers 2; Ballisodare Cubs 0 Ballymote Celtic 4

Connacht Cup U14: Carrick Town 5 Dromore Villa 1; Ballisodare Utd 3 Strand Celtic 4 pens; Real Tubber 3 Yeats Utd 0; Arrow Harps 7 Benbulben FC 2; Coolaney Utd 4 Valley Rovers 2

Connacht Cup U16: Merville Utd 0 Strand Celtic 5; Yeats Utd 3 St Johns 0; Boyle Celtic 3 Gurteen Celtic 4; Carrick Town 5 Ballymote Celtic 0; Arrow Harps 5 Valley Rovers 0

O’Neill Sports U18 League: Boyle Celtic 0 St Johns 1; Manor Rangers 2 Merville Utd 6; Strand Celtic 2 Calry Bohs 2

Best Western Southern Hotel Super League: Boyle Celtic 1 Carrick Town 0

FAI Junior Cup 1st Round: Aughanagh Celtic 0; Ballinasloe Town 2, Cartron Utd 2; Kiltimagh/ Knock Utd 1, Strand Celtic 3; Ballyglass FC 1, Real Tubber 1; Manulla 0, City United 0; Skyvalley Rovers 2 aet

Sligo Pallets Premier League: Cliffoney Celtic 6; Easkey Harps 2, Strand Celtic Res 4; Boyle Celtic Res 4, Chaffpool United 4; Ballygawley Celtic 2, Dromore Villa 1; MCR FC 2, Manor Rangers 4; Gurteen Celtic 0, Swagman Wanders 1; Coolaney Utd 3