GAA

Leitrim GAA Fixtures & Results

Leitrim Sport

Reporter:

Leitrim Sport

Email:

sports@leitrimobserver.ie

Leitrim GAA

Monday April 2

Barna Recycling U13 League: All games 6.00

15-a-side: Melvin Gaels v St. Mary’s Kiltoghert; Leitrim Gaels v St. Joseph’s; Glencar/Manorhamilton v Ballinamore Sean O’Heslin’s St. Patrick’s Dromahair v Mohill

13-a-side: Allen Gaels v Fenagh St. Caillin’s; Gortletteragh v Kiltubrid; Drumkeerin v Annaduff

U13 Reserve: St. Patrick’s Dromahair v Mohill 7.00

Wednesday April 4

John McCartin Newtowngore Engineering U17 League: All 6.30

Division 1: Allen Gaels v St. Mary’s Kiltoghert; Mohill v Ballinamore Sean O’Heslin’s; Leitrim Gaels v Fenagh St. Caillin’s

Thursday, April 5

Barna Recycling U13 League: All games 6.30

13-a-side: Drumkeerin v Fenagh St. Caillin’s; Annaduff v Allen Gaels; Gortletteragh v St. Brigid’s

Saturday April 7

Dunnes Bar ACL: All 6.30 unless stated

Division 1: Ballinamore Sean O’Heslin’s v Melvin Gaels; Aughawillan v Mohill; Glencar/Manorhamilton v Aughnasheelin; St. Mary’s Kiltoghert v Fenagh St. Caillin’s; Ballinaglera v Leitrim Gaels; Gortletteragh v Drumkeerin

Division 2: Drumreilly v Cloone; Bornacoola v Annaduff; St. Patrick’s Dromahair v Kiltubrid 5.00; Allen Gaels v Carrigallen

John McCartin Newtowngore Engineering U17 League: All 12 noon

Division 1 Semi-Finals: Team 1 v Team 4; Team 2 v Team 3

Division 2 Semi-Finals: Team 1 v Team 4; Team 2 v Team 3

Division 1 Shield Semi-Final: Team 6 v Team 7

Division 2 Shield Finals: Team 5 v Team 6

Sunday, April 8

Dunnes Bar Division 2: Ballinamore Sean O’Heslin’s v Melvin Gaels 12.00; Glencar/Manorhamilton v Mohill 2.15

Swan Bar Division 3: Annaduff v Aughavas; Allen Gaels v Carrigallen; St. Mary’s Kiltoghert v Gortletteragh (all 12.00); Glencar/Manorhamilton v Eslin 3.45

Swan Bar Division 4: Cloone v Bornacoola 12.00

Monday April 9

Barna Recycling U13 League: All games 6.30

15-a-side Semi-Finals: Team 1 v Team 4; Team 2 v Team 3

13-a-side Semi-Finals: Team 1 v Team 4; Team 2 v Team 3

15-a-side Shield Semi-Final: Team 5 v Team 8; Team 6 v Team 7

13-a-side Shield Final: Team 5 v Team 6

Tuesday April 10

Barna Recycling U13 League: All 6.30

Reserve Semi-Finals: Team 1 v Team 4; Team 2 v Team 3

RESULTS

Dunnes Bar Division 1: Glencar/Manorhamilton 2-12 Melvin Gaels 1-8; Aughnasheelin 1-13 Drumkeerin 2-8; Aughawillan 1-12 Ballinaglera 0-10; Gortletteragh 3-9 Fenagh-St Caillins 1-15; St Mary's Kiltoghert 0-7 Mohill 0-13; Ballinamore Sean O'Heslin's 0-13 Leitrim Gaels 0-11

Dunnes Bar Division 2: Bornacoola 1-8 St Patrick's Dromahair 0-15; Drumreilly 3-5 Kiltubrid 3-9; Ballinamore Sean O'Heslin's 1-9 Cloone 2-8; Melvin Gaels 0-9 Carrigallen 2-12; Allen Gaels 3-13 Mohill 1-5; Glencar/Manorhamilton 1-8 Annaduff 2-17

Swan Bar Division 3: Drumkeerin 0-15 St Mary's Kiltoghert 1-10

Swan Bar Division 4: Ballinamore Sean O'Heslin's 3-18 Aughavas 2-7