GAA

Leitrim GAA Fixtures & Results

Leitrim Sport

Reporter:

Leitrim Sport

Email:

sports@leitrimobserver.ie

Leitrim GAA Fixtures & Results

Action from the U17 League Final

FRIDAY APRIL 12

Newtowngore Engineering U17 League Division 2 Final: TBC

SATURDAY APRIL 13

Connacht Ladies Minor B Final: Leitrim v Roscommon in Swinford 6.00. Result on day

Dunnes Bar ACL: All 7.00

Division 1: GlencarManorhamilton v Annaduff; Ballinamore Sean O’Heslin’s v Fenagh St Caillin’s; Allen Gaels v Mohill; St Mary’s Kiltoghert v Leitrim Gaels; Gortletteragh v Melvin Gaels

Division 2: Bornacoola v Aughavas; Eslin v Carrigallen; St Patrick’s Dromahair v Drumkeerin; Ballinaglera v Cloone

SUNDAY APRIL 14

Dunnes Bar ACL: All 12.00

Division 1: Aughawillan v Aughnasheelin 3.00

Division 2: Drumreilly v Mohill; Glencar/Manorhamilton v Kiltubrid

Division 3: Drumkeerin v Annaduff; Glenfarne/Kilty v Melvin Gaels; Fenagh StCaillin’s v Carrigallen; Ballinamore Sean O’Heslin’s v St Mary’s Kiltoghert

SATURDAY APRIL 20

Dunnes Bar ACL: All 7.00

Division 1: St Mary’s Kiltoghert v Melvin Gaels; Mohill v Leitrim Gaels; Ballinamore Sean O’Heslin’s v Annaduff; Glencar/Manorhamilton v Aughawillan; Gortletteragh v Aughnasheelin; Allen Gaels v Fenagh St Caillin’s

Division 2: Cloone v Drumreilly; Drumkeerin v Bornacoola; Aughavas v Eslin; Kiltubrid v St Patrick’s Dromahair; Carrigallen v Ballinaglera

SUNDAY APRIL 21

Dunnes Bar ACL: All 12.00

Division 2: Mohill v Glencar/Manorhamilton

Division 3: Carrigallen v Drumkeerin

Division 4: St Mary’s Kiltoghert v Eslin; Aughawillan v Bornacoola; Leitrim Gaels v Ballinamore Sean O’Heslin’s; Gortletteragh v Aughavas; Mohill v Cloone (2.00)

RESULTS

Dunnes Bar Division 1: Fenagh St Caillin’s 3-14 Gortletteragh 1-10; Allen Gaels 0-8 Aughawillan 3-13; Mohill 2-15 St Mary's-Kiltoghert 0-15; Annaduff 5-16 Aughnasheelin 1-17; Melvin Gaels 2-15 Glencar/Manorhamilton 1-13; Leitrim Gaels 0-8 Ballinamore-Sean O'Heslin's 2-8

Dunnes Bar Division 2: St. Patrick’s Dromahair 1-15 Bornacoola 1-5; Carrigallen 1-16 Aughavas 0-8; Cloone 2-12 Eslin 0-6; Kiltubrid 1-4 Drumreilly 0-12; Mohill 0-10 Ballinaglera 1-16; Drumkeerin 8-14 Glencar/Manorhamilton 0-7

Swan Bar Division 4: St Mary's Kiltoghert 3-20 Gortletteragh 0-10; Aughavas 0-17 Kiltubrid 4-9

Newtowngore Engineering U17 League

Division 1: Mac Diarmada Gaels 1-13 St. Joseph's 2-5

Division 2: Annaduff 3-4 Leitrim Gaels 3-11; Semi-Finals: Fenagh St Caillin’s 4-13 Gortletteragh 2-17; Leitrim Gaels 3-17 Annaduff 3-14

Barna Waste Under 13 League

Division1: Glencar/Manorhamilton 1-12 Mac Diarmada Gaels 4-8; Glencar/Manorhamilton 3-10 Fenagh St Caillin’s 2-12; Mohill 2-06 Mac Diarmada Gaels 10-15

Division 2A: St Brigid’s 2-10 Drumkeerin 2-5; St. Joseph's 1-12 Annaduff 0-14; Mohill 5-5 Mac Diarmada Gaels 3-8