GAA

LEITRIM GAA FIXTURES

Leitrim Sport

Reporter:

Leitrim Sport

Email:

sport@leitrimobserver.ie

LEITRIM GAA FIXTURES

FRIDAY JULY 17

Smith Monumentals Intermediate Football Championship

Kiltubrid v Annaduff in Cloone 8.30

Westlink Coaches U15 Championship: All games 7.00

Division 1: Mac Diarmada Gaels v St Mary’s Kiltoghert; Annaduff v Leitrim Gaels

Division 2A: Melvin Gaels v Drumkeerin; Glencar/Manorhamilton v Allen Gaels

Division 2B: St. Joseph's v Rinn Gaels; Fenagh-St Caillin’s v St Brigids

Res: MacDiarmada Gaels v St Mary's Kiltoghert 8.15

SATURDAY JULY 18

Connacht Gold Senior Football Championship: All games 7.00

Fenagh St Caillin’s v St Mary’s Kiltoghert in Fenagh

Mohill v Ballinamore Sean O’Heslin’s in Mohill

Leitrim Gaels v Melvin Gaels in Leitrim

Allen Gaels v Glencar/ Manorhamilton in Drumshanbo

Smith Monumentals Intermediate Football Championship: All 7.00

Ballinaglera v Bornacoola in Ballinaglera

Eslin v Drumkeerin in Eslin

Gortletteragh v St Patrick’s Dromahair in Gortletteragh

MONDAY JULY 20

Barna Waste U13 Championship: All 7.00

Division 1: Annaduff v Glencar/ Manorhamilton; St Brigid's v Mac Diarmada Gaels

Division 2A: St Mary's Kiltoghert v Fenagh St Caillins; St. Joseph's v Mohill; Rinn Gaels v Leitrim Gaels

Division 2B: Glencar/Manorhamilton v St Patrick’s Dromahair; Melvin Gaels v Glenfarne/Kiltyclogher; Drumkeerin v Allen Gaels

Newtowngore Engineering U17: All games 7.00

Division 1: MacDiarmada Gaels v Mohill; Allen Gaels v St Mary’s Kiltoghert

Division 2A: Gortletteragh v Leitrim Gaels; St. Joseph's v Annaduff; St Brigids v FenaghSt Caillins

Division 2B: Drumkeerin v St Patrick’s Dromahair; Glencar/ Manorhamilton v Melvin Gaels

TUESDAY JULY 21

Ladies U14 Championship

15-a-side Group A: Allen Gaels v Kiltubrid; St Patrick’s Dromahair v Glencar/Manorhamilton (7.00)

15-a-side Group B: St Brigid’s v St Mary’s Kiltoghert; St Joseph’s v Mohill (7.00)

11-a-side: Ballinamroe Sean O’Heslin’s v Annaduff; Fenagh St Caillin’s v Drumkeerin; St Mary’s Kiltoghert B v Bornacoola (7.00)

THURSDAY JULY 23

Ladies U12 Championship

15-a-side: Allen Gaels v St Patrick’s Dromahair; Kiltubrid v Glencar/ Manorhamilton; St Mary’s Kiltoghert v St Joseph’s (7.00)

11-a-side Group A: Leitrim Gaels v Keeldra Gaels; Melvin Gaels v Drumkeeran (7.00)

11-a-side Group B: Annaduff v Fenagh St Caillin’s; Bornacoola v Mohill (7.00)

FRIDAY JULY 24

Westlink Coaches U15 Division 2B: St Brigids v St. Joseph's; Rinn Gaels v Fenagh St Caillin’s (7.00)

Barna Waste U13 Championship: All 7.00

Division 1: Glencar/Manorhamilton v St Brigid’s; MacDiarmada Gaels v St Mary's Kiltoghert

Division 2A: Mohill v St Mary's Kiltoghert; Fenagh St Caillins v Rinn Gaels; Leitrim Gaels v St. Joseph's

Division 2B: Glenfarne/Kiltyclogher v St Patrick’s Dromahair; Melvin Gaels v Allen Gaels; Drumkeerin v Glencar/Manorhamilton

SATURDAY JULY 25

Connacht Gold SFC: All games 7.00

Ballinamore Sean O’Heslin’s v Aughawillan in Ballinamore

St Mary’s Kiltoghert v Mohill in Pairc Naomh Mhuire

Glencar/Manorhamilton v Drumreilly in Boggaun

Melvin Gaels v Allen Gaels in Drumshanbo

Smith Monumentals IFC: All 7.00

Drumkeerin v Aughnasheelin in Drumkeerin

Bornacoola v Eslin in Dromod

Annaduff v Carrigallen in Annaduff

St Patrick’s Dromahair v Kiltubrid in St Osnat’s