Sligo Leitrim & District Soccer Fixtures & Results

Saturday November 11

FAI Youth Cup: Bonagee v Ballisodare United; Strand Celtic v Letterkenny (2.00)

Connacht Cup U18: Coolaney United v Manulla 2.00

U17: Benbulben v Ballygawley  2.30

SFAI U 16 Skechers Cup: Arrow Harps v Renmore; Ballymote Celtic v Moyne (all 2.00)

Girls U16: Ballymote Celtic v Real Tubber 12.00; Strand Celtic v Yeats Utd 12.30; Benbulben v Dromore Villa 1.00; Boyle Celtic v Ballisodare  2.00

U15: Group A: Merville United v Benbulben 11.00; Division 1: Ballygawley Celtic v Real Tubber 11.00; Valley Rovers v Boyle Celtic 11.00; Calry Bohs v Dromore Villa 11.00; Dromore Villa v Merville United 12.30; Ballisodare United v St John’s 2.00

SFAI U14 Skechers Cup: Castlebar Celtic v Carrick Town 12.30; Galway Hibs v Ballymote Celtic 2.00; Westport v Strand Celtic 2.30

U13: Group A: Merville Utd v Real Tubber 10.00; Ballisodare Utd v Kilglass/Inishcrone 11.00; Division 1:  Ballygawley Celtic v Dromore Villa 11.30; Merville United v Boyle Celtic 12.30; Calry Bohs v Gurteen Celtic 2.00

SFAI U 12 Skechers Cup: Strand Celtic v Ballymahon 2.00; Ballinasloe Town v Arrow Harps (2.00)

Girls U12: Merville United v Real Tubber 10.00; Gurteen Celtic v Ballisodare United 11.30; Boyle Celtic v Ballymote Celtic 12.30; Benbulben v Manor Rangers 1.00 Showgrounds grass; Arrow Harps v Strand Green 1.00; Yeats United v Calry Bohs 2.30

U11: All Cleveragh Astro

Group A: Boyle Celtic v St Johns 10.00; Manor Rangers v Real Tubber 11.00; Carrick Town v Ballisodare United 1.00; Gurteen Celtic v Benbulben 1.00; Ballymote Celtic v Strand Celtic 2.00

Group B: Strand Celtic v Yeats United 11.00; Gurteen Celtic v Manor Rangers 12.00; Benbulben v Carrick Town 1.00; Ballisodare United v Real Tubber 2.00

Division 1: Carrick Town v Coolaney Utd 10.00; Ballygawley Celtic v St Johns 10,00; Manor Rangers v Merville Utd 11.00; Yeats United v Strand Celtic 12.00; Valley Rovers v Kilglass/Inishcrone 12.00; Gurteen Celtic v Calry Bohs 2.00

Sunday November 12

Sligo Southern Hotel Super League: Arrow Harps v Ballymote Celtic; St John’s v Ballisodare Utd; Manor Rangers v Aughanagh Celtic; Strand Celtic v Calry Bohs (all 11.00)

Sligo Pallets Premier League: Benbulben v Cartron United; Glenview Stars v MCR; Coolaney Utd v Real Tubber; Gurteen Celtic v Cliffoney Celtic; Chaffpool Utd v Dromore Villa (all 11.00)

FAI Junior Cup 4th Round: St Peters v Carbury; Merville Utd v Ballinasloe Town (all 2.00)

SFAI U14 Skechers Cup: Temple Villa v Manor Rangers 12.00

Monday November 13

U17: Strand Celtic v Valley Rovers 7.30

U13: Group A: Arrow Harps v Strand Celtic 7.30

Wednesday November 15

Girls U16: Dromore Villa v Manor Rangers 7.00 IT Astro

Girls U12: Strand White v Benbulben 7.00

Thursday November 16

U15: Division 1: Strand Celtic v Merville United 7.30

Friday November 17

U17: Calry Bohs v Real Tubber 7.30

RESULTS

Sligo Southern Hotel Super League: Strand Celtic 4-0 Ballygawley Celtic; Manor Rangers 5-4 Ballisodare Utd; Arrow Harps 2-1 Calry Bohs

Sligo Pallets Premier League: Merville Utd 6-2 Coolaney Utd; Glenview Stars 2-1 Chaffpool Utd

FAI Junior Cup 3rd Round: Carbury w/o Dysart scr

Connacht Junior Cup Preliminary Round: Moyne Villa 7-3 Gurteen Celtic; Cois Fharriage 5-0 Real Tubber; Dromore Villa 1-3 Corrib Rangers; Cliffoney Celtic 0-6 MCR; Cartron Utd w/o St Patrick’s scr

U13: Division 1: Boyle Celtic 5-1 Carrick Town

Girls U12: Strand Green 5-2 Ballisodare United

Girls U16: Strand Celtic 2-0 Real Tubber

U15: Division 1: Strand Celtic 2-1 Calry Bohs

U17: Calry Bohs 0-3 Strand Celtic; Real Tubber 2-3 Ballygawley Celtic; Benbulben 2-6 Ballisodare United

Subway Championships U15: Cavan/ Monaghan 0-1 Sligo Leitrim

Connacht Shield U12: Real Tubber 3-4 Conn Rangers; Ballygawley Celtic 1-4 Bearna/Furbo; St Bernard’s 5-4 St Johns; Melview 2-3 Carrick Town; Moore Utd 0-5 Ballisodare; Temple Villa 0-4 Real Tubber

Connacht Shield U16: Strand Celtic 1-0 Kilglass/Inishcrone;  

U18: Boyle Celtic 7-3 Valley Rovers; Ballisodare United 3-0 Real Tubber; Benbulben 2-2 Arrow Harps

Girls U18: Ballymote Celtic 2-2 Dromore Villa

Connacht Cup U16: Boyle Celtic 2-4 UCL Harps

WFAI U16: Strand Celtic 4-2 Yeats United; Real Tubber 2-1 Lagan

Connacht Cup U14: Arrow Harps 3-6 Stonepark

U14: Division 1: Valley Rovers 5-3 Strand Celtic; Boyle Celtic 4-2 Kilglass/Inishcrone

Girls U14: Ballisodare United 4-7 Arrow Harps; Calry Bohs 0-4 Manorhamilton Rangers; Benbulben 4-4 Gurteen Celtic

Connacht Cup U12: Arrow Harps 8-5 Craughwell; Gurteen Celtic 1-2 Ballymoe; Corrib 3-4 Strand Celtic; Newtown 0-8 Benbulben

U12: Group A: Merville United 3-4 Ballymote Celtic; Manorhamilton Rangers 4-6 Ballisodare United; Carrick Town 1-2 Valley Rovers; Division 1: St Johns 1-2 Kilglass/Inishcrone; Calry Bohs 4-1 Ballymote Celtic; Carrick Town 3-6 Coolaney United; Ballygawley Celtic 4-0 Dromore Villa

Connacht Shield U14: AC Celtic 0-6 Gurteen Celtic

More News

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.