Soccer

Sligo Leitrim & District Soccer Fixtures and Results

Leitrim Sport

Reporter:

Leitrim Sport

Sligo Leitrim Soccer Fixtures & Results

Wednesday November 29

U17: Strand Celtic v Coolaney United 7.30

Girls U16: Benbulben v Yeats United 7.30

Friday December 1

U15: Division 1: Merville United v Calry Bohs 7.30

Saturday December 2

FAI Youth Cup: Ballisodare United  v Ballymackey 2.00

Connacht Cup U18: Westport v Valley Rovers 2.00

U18: Manor Rangers v Boyle Celtic 6.00

Girls U18: Strand Celtic v Ballymote Celtic 11.00; Dromore Villa v Calry Bohs

U16: Division 1: Yeats United v Real Tubber 12.00; Kilglass/Inishcrone v St John’s 2.00; Group A: Arrow Harps v Ballisodare United 2.00; Boyle Celtic v Ballymote Celtic 2.00

SFAI U15 Skechers Cup: Mervue v Benbulben 2.00; Salthill v Merville United 2.00; Manor Rangers v Bearna/Furbo 4.00 Cleveragh Astro

Connacht Cup U14: Kilglass/Inishcrone v Boyle Celtic

U14: Group A: Benbulben v Manor Rangers 2.00; Calry Bohs v Carrick Town 2.00

Division 1: Gurteen Celtic v Ballygawley Celtic 111.00; Valley Rovers v Carrick Town 11.00

Girls U14: Strand Celtic v Real Tubber; Benbulben v Boyle Celtic; Arrow Harps v Gurteen Celtic; Calry Bohs v Strand Green; Yeats United v Ballymote Celtic

SFAI U13 Skechers Cup: Arrow Harps v Mervue; Real Tubber v Kiltimagh/Knock

Connacht Shield U12: Westport v Kilglass/Inishcrone

U12: Group A: Strand Celtic v Benbulben; Merville United v Carrick Town 11.00; Ballymote Celtic v Ballisodare United 11.00; Manor Rangers v Boyle Celtic 11.30 Showgrounds astro; Valley Rovers v Gurteen Celtic 12.30; Division 1: Ballygawley Celtic v Calry Bohs 10.00; Coolaney United v St John’s 10.00; Gurteen Celtic v Carrick Town 11.30 Showgrounds grass; Strand Celtic v Yeats United 12.30; Dromore Villa v Ballisodare United 1.00; Ballymote Celtic v Benbulben 2.30

Sunday December 3

Sligo Southern Hotel Super League: Ballygawley Celtic v Aughanagh Celtic; Strand Celtic v Arrow Harps; St John’s v Manor Rangers; Carbury v Ballisodare Utd; Ballymote Celtic v  Calry Bohs (all 11.00)

Sligo Pallets Premier League: Gurteen Celtic v Real Tubber; Dromore Villa v Chaffpool Utd (11.00)

Connacht Junior Cup 1st Round: Glenview Stars v Ballyglass B; Corrib Rangers v Merville United; Oughterard v Benbulben; Hudson Bay v MCR; Cartron United v Coolaney United (all 2.00)

FAI Youth Cup: Athenry v Strand Celtic 2.00

Connacht Shield U16: Bearna/Furbo v Ballygawley Celtic 2.00

Monday December 4

U18: Boyle Celtic v Coolaney United 7.30

U16: Division 1: Merville United v Benbulben 7.30

U14: Division 1: Strand Celtic v Ballisodare United 7.30

Wednesday December 6

U16: Division 1: St John’s v Merville United 7.00

Friday December 8

U17: Benbulben v Valley Rovers 7.30

Sunday December 10

Sligo Southern Hotel Super League: Ballisodare Utd v Strand Celtic; Ballymote Celtic v Carbury; Ballygawley Celtic v St John’s; Aughanagh Celtic v Arrow Harps; Calry Bohs v  Manor Rangers (11.00)

Sligo Pallets Premier League: Dromore Villa v Cliffoney Celtic; Gurteen Celtic v Coolaney Utd; Real Tubber v Merville Utd; Cartron United v Glenview Stars; MCR v Chaffpool Utd (11.00)

Sunday December 17

Sligo Southern Hotel Super League: Aughanagh Celtic v St John’s; Calry Bohs v Carbury; Ballymote Celtic v Strand Celtic; Ballygawley Celtic v Manor Rangers; Ballisodare Utd v  Arrow Harps (11.00)

Sligo Pallets Premier League: Cartron United v Coolaney Utd; Real Tubber v Chaffpool Utd; MCR v Merville Utd; Gurteen Celtic v Glenview Stars; Dromore Villa v Benbulben (11.00)

RESULTS

Sligo Southern Hotel Super League: Ballymote Celtic 0-4 Ballisodare Utd; Aughanagh Celtic 2-1 Calry Bohs; St John’s 1-3 Strand Celtic  

Sligo Pallets Premier League: MCR 4-2 Cliffoney Celtic; Gurteen Celtic 0-8 Merville Utd

FAI Umbro U17 Cup: St. Kevin’s boys 6-2 Ballygawley Celtic

Connacht Cup U16: Tuam 3-2 Ballymote Celtic

Connacht Shield U12: St Francis 0-7 Boyle Celtic; Hudson Bay 3-5 Yeats United

U16: Division 1: Ballygawley Celtic 4-3 Benbulben; Group A: Boyle Celtic 1-4 Ballisodare United

U18: Coolaney United 3-2 Valley Rovers

U12: Group A: Strand Celtic 1-1 Valley Rovers; Division 1: Strand Celtic 0-4 St John’s

Connacht Cup U16: UCL Harps 3-4 Ballisodare United; Kiltimagh Knock 2-1 Merville United

Connacht Shield U16: Conn Rangers 4-2 Strand Celtic

Connacht Cup U14: Mervue 2-0 Merville United

Connacht Shield U14: Renmore 5-1 Real Tubber

WFAI U14: Lagan 1-4 Real Tubber

Connacht Cup U12: Colga 4-0 Strand Celtic

Connacht Shield U12: Athenry 0-6 Ballisodare United