Soccer

Sligo Leitrim & District Soccer fixtures & results

Leitrim Sport

Reporter:

Leitrim Sport

editorial image

Wednesday December 6

U16: Division 1: St John’s v Merville United 7.00

Friday December 8

U17: Benbulben v Valley Rovers 7.30

Saturday December 9

Connacht Cup U18: Ballisodare United v Boyle Celtic 4.00

U17: Coolaney United v Real Tubber 2.00

Girls U16: Strand Celtic v Boyle Celtic 11.00; Ballisodare United v Benbulben 12.30; Calry Bohs v Real Tubber 12.30; Dromore Villa v Ballymote Celtic 2.00

U15: Group A: Merville United v Carrick Town 2.00; Arrow Harps v Benbulben 2.00; Division 1: Boyle Celtic v Calry Bohs 11.00; Valley Rovers v Ballygawley Celtic 11.00; Strand Celtic v St John’s 12.30; Dromore Villa v Merville United 2.00; Ballisodare United v Real Tubber 2.00

SFAI U14 Skechers Cup: Castlebar Celtic v Manor Rangers 2.00; Maree Oranmore v Ballymote Celtic 2.00

Connacht Shield U14: Corofin Utd v Carrick Town 2.00

U13: Group A: Kilglass/Inishcrone v Arrow Harps 11.00; Carrick Town v Real Tubber 12.30; Division 1: Gurteen Celtic v Ballygawley Celtic 11.00; Manor Rangers v St John’s 11.30; Boyle Celtic v Dromore Villa 12.30; Calry Bohs v Benbulben 2.00; Yeats United v Carrick Town 2.00

SFAI U 12 Skechers Cup: St Francis v Strand Celtic 2.00

Connacht Cup U12: Craughwell v Merville United; Maree Oranmore v Benbulben (2.00)

Girls U12: Ballisodare United v Strand White 10.00; Strand Green v Gurteen Celtic 10.00; Arrow Harps blue v Merville United 11.00; Manor Rangers v Boyle Celtic 11.30; Arrow Harps v Ballymote Celtic 12.30; Benbulben v Calry Bohs 2.00

U11: All Cleveragh Astro

Group A: Ballymote Celtic v Benbulben 10.00; Manor Rangers v Strand Celtic 11.00; Boyle Celtic v Gurteen Celtic 12.00; Ballisodare United v St John’s 1.00; Real Tubber v Arrow Harps 1.00; Carrick Town v Merville United 2.00

Group B: Arrow Harps v Boyle Celtic 10.00; Carrick Town v Yeats United 11.00; Strand Celtic v Real Tubber 12.00; Ballisodare United v Manor Rangers 12.00; Benbulben v Gurteen Celtic 1.00

Division 1: Manor Rangers v Strand Celtic 11.00; Gurteen Celtic v St John’s 2.00; Carrick Town v Kilglass/Inishcrone 2.00; Ballygawley Celtic v Yeats United 3.00; Valley Rovers v Calry Bohs 3.00; Coolaney United v Merville United 3.00

Sunday December 10

Sligo Southern Hotel Super League: Ballisodare Utd v Strand Celtic; Ballymote Celtic v Carbury; Ballygawley Celtic v St John’s; Aughanagh Celtic v Arrow Harps; Calry Bohs v  Manor Rangers (11.00)

Sligo Pallets Premier League: Dromore Villa v Cliffoney Celtic; Gurteen Celtic v Coolaney Utd; Real Tubber v Merville Utd; Cartron United v Glenview Stars; MCR v Chaffpool Utd (11.00)

Connacht Shield U18: Mervue v Strand Celtic 2.00

Connacht Shield U16: Ardagh v Arrow Harps 2.00

Monday December 11

U17: Valley Rovers v Real Tubber 7.40

Tuesday December 12

Girls U12: Merville United v Strand Green 7.00

Wednesday December 13

Girls U16: Ballisodare United v Manor Rangers 7.00 IT Astro

U13: Group A: Strand Celtic v Ballisodare United 7.40

Friday December 15

U13: Division 1: Manor Rangers v Merville United 7.00 Cleveragh Astro

Sunday December 17

Sligo Southern Hotel Super League: Aughanagh Celtic v St John’s; Calry Bohs v Carbury; Ballymote Celtic v Strand Celtic; Ballygawley Celtic v Manor Rangers; Ballisodare Utd v  Arrow Harps (11.00)

Sligo Pallets Premier League: Cartron United v Coolaney Utd; Real Tubber v Chaffpool Utd; MCR v Merville Utd; Gurteen Celtic v Glenview Stars; Dromore Villa v Benbulben (11.00)

Results

Sligo Southern Hotel Super League: Ballygawley Celtic 0-3 Aughanagh Celtic; Strand Celtic 3-0 Arrow Harps; St John’s 2-3 Manor Rangers; Carbury 8-0 Ballisodare Utd; Ballymote Celtic 1-2 Calry Bohs

Connacht Junior Cup 1st Round: Glenview Stars 3-1 Ballyglass FC B; Conn Rangers 0-2 Merville United; Oughterard AFC 4-1 Benbulben; Hudson Bay 1-2 MCR; Cartron United 3-2 Coolaney United

U17: Ballisodare United 3-1 Valley Rovers

Girls U16: Boyle Celtic 6-2 Ballymote Celtic

U15: Division 1:  Merville United 0-3 Calry Bohs

FAI Youth Cup: Ballisodare United 4-1 Ballymackey

Connacht Cup U18: Westport 3-0 Valley Rovers

Connacht Shield U18: Real Tubber 0-3 Arrow Harps

U18: Manor Rangers 3-3 Boyle Celtic

Girls U18: Strand Celtic 8-0 Ballymote Celtic; Dromore Villa 1-3 Calry Bohs

U16: Division 1: Kilglass/Inishcrone 4-4 St John’s; Group A: Arrow Harps 4-4 Ballisodare United; Boyle Celtic 1-3 Ballymote Celtic

SFAI U15 Skechers Cup: Mervue 6-3 Benbulben; Salthill 3-1 Merville United; Manor Rangers 3-0 Bearna/Furbo

Connacht Cup U14: Kilglass/Inishcrone 1-2 Boyle Celtic; Ballinasloe Spartans 0-4 Ballymote Celtic

U14: Group A: Calry Bohs 3-2 Carrick Town

U14: Division 1: Gurteen Celtic 4-1 Ballygawley Celtic

Girls U14: Ballisodare United 1-3 Manor Rangers; Strand Celtic 0-3 Real Tubber; Benbulben 2-4 Boyle Celtic; Arrow Harps 2-2 Gurteen Celtic; Calry Bohs 0-3 Strand Green; Yeats United 5-2 Ballymote Celtic

SFAI U13 Skechers Cup: Real Tubber 0-3 Kiltimagh/Knock; Arrow Harps 1-4 Mervue

U12: Group A: Merville United 1-2 Carrick Town; Strand Celtic 1-1 Benbulben; Ballymote Celtic 2-1 Ballisodare United; Manor Rangers 5-6 Boyle Celtic; Division 1: Ballygawley Celtic 1-3 Calry Bohs; Coolaney United 1-2 St John’s; Gurteen Celtic 4-3 Carrick Town; Strand Celtic 1-5 Yeats United; Dromore Villa 0-1 Ballisodare United; Ballymote Celtic 2-1 Benbulben