Search

27 Nov 2021

Sligo Leitrim & District Soccer Fixtures & Results

editorial image

Monday May 14

Girls U16 Shield Final: Benbulben v Calry 7.00

U14: Division 1 Cup Semi-Finals: Boyle Celtic v Real Tubber; Ballisodare United v Gurteen Celtic (7.00)

U13: Division 1 Shield: Merville United v Ballygawley Celtic 7.00

U12: Group A Cup Semi-Finals: Gurteen Celtic v Strand Celtic; Arrow  Harps v Boyle Celtic (7.00)

Tuesday May 15

Andrew Mullen Premier League: Real Tubber v Glenview Stars 7.00

U14: Group A: Carrick Town v Manor Rangers; Merville United v Strand Celtic (7.00)

Girls U14 Shield Semi-Final: Arrow Harps v Boyle Celtic (7.00)

Girls U12 Shield: Yeats United v Merville United; Ballisodare United v Benbulben; Gurteen Celtic v Strand White; Ballymote Celtic v Boyle Celtic (all 7.00)

Wednesday May 16

U14: Division 1 Shield Semi-Finals: Kilglass Inishcrone v St. John’s; Arrow Harps v Valley Rovers (7.00)

Girls U14 Shield Semi-Final: Strand Green v Calry Bohs (7.00)

U13: Group A: Ballisodare United v Arrow Harps (7.00)

U12: Group A Shield: Carrick Town v Merville Utd; Benbulben v Manor Rangers (7.00)

Thursday May 17

Girls U12 Cup Semi-Finals: Strand Green v Real Tubber (7.00)

Friday May 18

Andrew Mullen Premier League: Merville Utd v Benbulben (6.45)

Cleary Landscapes & Pitch Maintenance Div. 1:  Chaffpool Rovers v Dromore Villa 6.45

U14: Division 1 Cup Final: Boyle/Real Tubber v Ballisodare / Gurteen (7.00)

U13: Group A: Ballisodare United v Strand Celtic; Arrow Harps v Real Tubber (7.00)

U12: Shield Semi-Final: Ballisodare Utd v Ballymote Celtic 6.30

Saturday May 19

U16: Division 1 Shield Semi-Finals: St John’s v Real Tubber 2.00; Yeats United v Ballygawley Celtic 4.00

U14: Group A Cup semi final: Merville United v Manor Rangers 11.00

Girls U14 Shield Final: Arrow/Boyle v Strand green /Calry 11.00

U13: Group A: Ballisodare United v Strand Celtic 11.00

U13: Division 1 Shield Semi-Finals: Merville / ballygawley v Dromore Villa 1.00; Boyle Celtic v St John’s 12.30

U12: Group A Shield semi finals: Carrick /Merville v Real Tubber 3.00; Benbulben /Manor v Ballymote Celtic 2.00

Sunday May 20

Cleary Landscapes & Pitch Maintenance Div. 1

Glasshouse Hotel Cup Final: Strand Celtic v Carbury 3pm   

Tuesday May 22

U14: Group A Shield semi finals: Strand Celtic v Benbulben; Calry Bohs v Carrick Town (7.00)

Division 1 Shield Final: Keufc/St John’s v Arrow/Valley 7.00

U12: Division 1 Shield Final: Carrick Town v Ballisodare /Ballymote

Girls U12 Cup Semi-Final: Arrow Harps v Manor Rangers 7.00

Girls U12 Shield: Yeats /Merville v Gurteen /Strand white; Ballymote/Boyle v Ballisodare/Benbulben (7.00)

Wednesday May 23

U13: Group A: Arrow Harps v Merville United; Carrick Town v Real Tubber (7.00)

U13: Division 1 Cup Final:

Gurteen Celtic v Manor Rangers 7.00

Thursday May 24

U13: Division 1 Shield Final: 7.00

Girls U12 Cup Final: 7.00

Friday May 25

U13 Group A: Ballisodare United v Real Tubber 7.00

U12: Group A Cup Final: Gurteen /Strand v Merville/Manor 7.00

Saturday May 26

Frank Kennedy Memorial Cup Final: Merville Utd v Chaffpool Utd

RESULTS

Sligo Southern Hotel Super League: Carbury 5-2 Calry Bohs; Carbury 6-0 Arrow Harps; Ballisodare Utd 5-0 St. John’s

Andrew Mullen Premier League: MCR 5-1 Benbulben; Cliffoney Celtic 0-2 Glenview Stars; Real Tubber 2-5 MCR; Merville Utd 2-2 Cliffoney Celtic

Cleary Landscapes & Pitch Maintenance Div. 1: Dromore Villa 3-0 Gurteen Celtic; Coolaney Utd 1-4 Chaffpool Rovers

Glasshouse Hotel Cup Semi-Finals: Strand Celtic 4-1 Ballymote Celtic; Carbury 2-0 Ballisodare Utd

Frank Kennedy Memorial Cup Semi-Finals: Merville Utd 5-2 Benbulben; Chaffpool Utd 2-1 Glenview Stars

U12: Division 1 Shield: Gurteen Celtic 0-2 Ballisodare United; Coolaney United 2-3 Ballymote Celtic; Group A Shield: Ballisodare United 0-1 Real Tubber; Ballymote Celtic 3-2 Valley Rovers

U13: Group A: Merville United 3-1 Ballisodare United; Division 1 Cup: Gurteen Celtic 5-3 Benbulben; Manor Rangers 3-1 Yeats United; Division 1 Shield: Dromore Villa 3-0 Calry Bohs; St John’s 4-1 Carrick Town

U14: Group A: Calry Bohs 0-2 Strand Celtic; Ballymote Celtic 2-0 Carrick Town; Benbulben 2-4 Manor Rangers; Merville United 3-1 Calry Bohs; Carrick Town 0-3 Merville United; Benbulben 0-3 Merville United; Manor Rangers 3-0 Benbulben; Division 1 Shield: Kilglass/Inishcrone 2-1 Ballygawley Celtic; St John’s 3-0 Carrick Town; Valley Rovers 5-2 Strand Celtic

U15: Group A: Cup Final: Benbulben 2-3 Manor Rangers

U16: Division 1: Benbulben 8-1 Merville United; Merville United 2-1 Kilglass/Inishcrone; Group A Cup Final: Ballisodare United 3-1 Arrow Harps; Group A Shield Final: Ballymote Celtic 2-3 Manor Rangers

Girls U16: Shield: Benbulben 3-2 Ballymote Celtic; Boyle Celtic 0-2 Calry Bohs

Girls U14: Cup Final: Real Tubber 3-0 Yeats United; Shield: Benbulben 0-2 Calry Bohs; Ballymote Celtic 3-7 Boyle Celtic

Girls U12: Ballisodare United 1-4 Manor Rangers

To continue reading this archived article for FREE,
please kindly register and/or log in.


Registration is absolutely 100% FREE and will help us personalise your experience on our sites. You can also sign up to our carefully curated newsletter(s) to keep up to date with your latest local news!

Register / Login

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.