Soccer

Sligo Leitrim & District Soccer Fixtures & Results

Leitrim Sport

Reporter:

Leitrim Sport

Email:

sports@leitrimobserver.ie

Sligo Leitrim & District Soccer Fixtures & Results

Monday September 17

U15: Division 1: Yeats United v Arrow Harps 7.30

Tuesday September 18

U13: Group A: Strand Celtic v Valley Rovers 7.00

Wednesday September 19

U13: Division 1: Merville United v Coolaney United 7.00

Thursday September 20

U17: Strand Celtic v Merville United 7.00

Friday September 21

U17: St John’s v Valley Rovers 7.30

Saturday September 22

Connacht Cup U12: Strand Celtic v Yeats United; Manor Rangers v Kilglass/Inishcrone; Carrick Town v Arrow Harps; Gurteen Celtic v Boyle Celtic; Real Tubber v Valley Rovers; Ballymote Celtic v St John’s (all 11.00)

U12: Group C: Dromore Villa v Yeats United 10.00; Carrick Green v St John’s 11.00; Kilglass/Inishcrone v Strand Celtic 11.30; Real Tubber v Gurteen Celtic 12.30; Carrick Blue v Boyle Celtic 12.30

Connacht Cup U14: Arrow Harps v Ballisodare United 2.00; Benbulben v Strand Celtic 11.00; Boyle Celtic v Yeats United 11.00; St John’s v Kilglass/Inishcrone 11.00; Carrick Town v Manor Rangers 12.30; Real Tubber v Merville United 2.00; Ballygawley Celtic v Gurteen Celtic 3.00

Girls U14: Strand Green v Manor Rangers 1.30; Ballisodare United v Arrow Harps 11.00; Strand White v Real Tubber 12.30; Calry Bohs v Benbulben 12.30; Ballymote Celtic v Carrick Town 12.30; Yeats United v Boyle Celtic 1.00

Connacht Cup U16: Manor Rangers v Merville United 12.30; Benbulben v Valley Rovers 12.30; St John’s v Strand Celtic 1.00; Ballymote Celtic v Boyle Celtic 2.30

U16: Division 1: Calry Bohs v Ballygawley Celtic 12.30

FAI Youth Cup: Letterkenny v Ballisodare United 2.00

U18: Strand Celtic v Real Tubber 11.00; Benbulben v Ballygawley Celtic 2.00

Girls U18: Yeats United v Calry 11.00

TP Brennan CFA Cup Preliminary Round: Renmore B v  Coolaney United 2pm

Sunday September 23

Sligo Southern Hotel Super League: Ballymote Celtic v Ballisodare Utd; Strand Celtic v MCR; Glenview Stars v Merville Utd; Carbury v Manor Rangers (11.00)

Sligo Pallets Premier League: Cliffoney Celtic v Chaffpool United (11.00)

T.P. Brennan CFA Cup Preliminary Round: Cartron United v Ballyvarry Blue Bombers; Tireragh v Claregalway; Gurteen Celtic v Killala; Real Tubber v Moyne Villa; West Coast Utd v Arrow Harps; Renmore v St John’s (all 2.00)

Monday September 24

Girls U14: Strand White v Gurteen Celtic 7.00

U18: Boyle Celtic v Ballygawley Celtic 7.00

Girls U18: Strand Celtic v Dromore Villa 7.30

Tuesday September 25

U12: Group A: Strand Celtic v Benbulben 7.00

Wednesday September 26

Connacht Cup U16: Ballisodare United v Real Tubber 7.00

Thursday September 27

Connacht Cup U18: Strand Celtic v Boyle Celtic 7.00

Friday September 28

Girls U18: Ballymote Celtic v Calry Bohs 7.30

RESULTS

Sligo Southern Hotel Super League: MCR 1-2 Carbury; Glenview Stars 2-2 Strand Celtic; Ballymote Celtic 0-4 Aughanagh Celtic; Manor Rangers 2-2 Merville Utd

Sligo Pallets Premier League: St John’s 0-3 Cliffoney Celtic; Coolaney United 4-0 Gurteen Celtic; Riverstown Masters 2-3 Chaffpool United; Real Tubber 1-0 Arrow Harps; Benbulben 0-2 Cartron United

Connacht Cup U12: Merville United 4-1 Calry Bohs

U12: Group A: Boyle Celtic 1-0 Carrick Town

U16: Division 1: Calry Bohs 4-2 Strand Celtic; Group A: Valley Rovers 2-1 St John’s

Girls U12: Benbulben 0-3 Strand Green; Arrow Harps 2-1 Ballymote Celtic; St John’s 3-3 Gurteen Celtic; Yeats United 3-0 Boyle Celtic; Manor Rangers 3-0 Merville United

SFAI Skechers Cup U13: Carrick Town 2-3 Ballisodare United; Westport 5-0 Coolaney United; Gurteen Celtic 3-0 Manulla; Ballymoe 3-1 Ballymote Celtic

U13: Group A: Boyle Celtic 6-2 Strand Celtic; Arrow Harps 8-2 Yeats United; Division 1: Ballygawley Celtic 2-2 Ballymote Celtic; Calry Bohs 4-1 Strand Celtic; St John’s 3-3 Benbulben; Ballisodare United 4-1 Carrick Town; Dromore Villa 1-2 Gurteen Celtic; Manor Rangers 2-2 Real Tubber

FAI Womens U14 Cup: Real Tubber 4-0 Ballisodare United

SFAI Skechers Cup U15: Kiltullagh Pioneers 2-1 Gurteen Celtic; Ballisodare United 0-4 Maree Oranmore; Salthill 4-2 Manor Rangers; Merville United 3-0 Manulla; Renmore 3-0 Strand Celtic; Cregmore 3-0 Carrick Town

U15: Division 1: Valley Rovers 4-6 Boyle Celtic; Dromore Villa 4-2 Calry Bohs; Benbulben 3-1 St John’s

Girls U16: Ballymote Celtic 0-4 Strand Celtic; Calry Bohs 0-4 Manor Rangers

U17: Merville United 4-1 Real Tubber; Ballygawley Celtic 1-3 Kilglass/Inishcrone; Arrow Harps 1-2 Ballisodare United; Benbulben 8-4 Manor Rangers

SFAI Skechers Cup U15: Castlebar Celtic 3-0 Yeats United