Soccer

Sligo Leitrim Soccer Fixtures & Results

Leitrim Sport

Reporter:

Leitrim Sport

Email:

sport@leitrimobserver.ie

Sligo Leitrim Soccer Fixtures & Results

Tuesday October 9

Girls U18: Strand Celtic v Ballymote Celtic 7.00

Wednesday October 10

U14: Group A: Merville United v Ballisodare United 7.00

Thursday October 11

U18: Strand Celtic v Ballygawley Celtic 7.00

Friday October 12

U16: Group A: Valley Rovers v Manor Rangers 7.30

Saturday October 13

U11:All Cleveragh astro

Group A: Arrow Harps v Manor Rangers 10.00; Carrick Town v Ballisodare United 10.00; Ballymote Celtic v Real Tubber 12.00; Boyle Celtic v Strand Celtic 1.00; Merville United v Calry Bohs 2.00; Group B: Carrick Town v Arrow Harps 10.00; Manor Rangers v Benbulben 11.00; Yeats United v St John’s 12.00; Strand Celtic v Gurteen Celtic 1.00; Merville United v Valley Rovers 2.00; Group C: Ballisodare United v Ballygawley Celtic 11.00; Carrick Town v Coolaney United 11.00; Gurteen Celtic v St Johns 12.00; Real Tubber v Boyle Celtic 1.00; Valley Rovers v Yeats United 2.00

Girls U12: Merville United v Real Tubber; Ballisodare United v Boyle Celtic 11.00; Gurteen Celtic v Real Tubber Blue 11.30; Benbulben v Arrow Harps 11.00; Calry Bohs v St John’s 1.00; Ballymote Celtic v Manor Rangers 2.30

U13: Group A: Strand Celtic v Arrow Harps 10.00; Ballymote Celtic v Ballisodare United 11.00; Boyle Celtic v Gurteen Celtic 11.00; Yeats United v Carrick Town 12.30; Division 1: St John’s v Gurteen Celtic 10.00; Real Tubber v Ballisodare United 11.00; Strand Celtic v Manor Rangers 11.00; Dromore Villa v Merville United 2.00; Carrick Town v Ballygawley Celtic 11.30 Showgrounds astro; Ballymote Celtic v Coolaney United 12.30

SFAI Skechers Cup U14: Newtown v Benbulben 2.00

U15: Group A: Merville United v Real Tubber 2.00; Strand Celtic v Carrick Town 12.30; Division 1: Yeats United v  Calry Bohs 11.00; Valley Rovers v Arrow Harps 11.00; Boyle Celtic v Dromore Villa 12.30

Girls U16: Manor Rangers v  Ballisodare United 11.00; Strand Celtic v Calry Bohs 12.30; Ballymote Celtic v Real Tubber 2.00

U17: Real Tubber v Kilglass/Inishcrone 12.30; Arrow Harps v Ballygawley Celtic 11.00; Manor Rangers v Merville United 12.30; St John’s v Benbulben 3.00

Sunday October 14

Sligo Southern Hotel Super League: Merville Utd v Ballymote Celtic; Ballisodare Utd v Carbury; MCR v Glenview Stars; Aughanagh Celtic v Strand Celtic (11.00)

Sligo Pallets Premier League: Coolaney United v Cartron United; Chaffpool United v Tireragh; Riverstown Masters v St John’s; Benbulben v Arrow Harps; Real Tubber v Gurteen Celtic (11.00)

SFAI Skechers Cup U14: St Francis v Arrow Harps 2.00

Monday October 15

U15: Group A: Ballisodare United v Manor Rangers 7.30 Cleveragh Astro; Division 1: Boyle Celtic v St John’s 7.00

Tuesday October 16

U15: Group A: Strand Celtic v Gurteen Celtic 7.00

Wednesday October 17

U17: Manor Rangers v Ballisodare United 7.00 IT Astro

Thursday October 18

Girls U12: Strand Green v Arrow Harps 7.00

Friday October 19

U17: Valley Rovers v Merville United 7.30

RESULTS

Sligo Southern Hotel Super League: Ballisodare Utd 2-3 Strand Celtic

Sligo Pallets Premier League: Cartron United 5-0 Chaffpool United; Tireragh; 1 - 0 Benbulben; Gurteen Celtic 2-3 St John’s; Coolaney United 3-0 Riverstown Masters

Connacht Cup U16: Ballisodare United 3-0 Real Tubber

U13: Division 1: Strand Celtic 0-4 Benbulben

U15: Group A: Ballisodare United 2-1 Gurteen Celtic; Division 1: Boyle Celtic 4-0 Valley Rovers

U12: Group A: Strand Celtic 2-2 Ballymote Celtic; Arrow Harps 2-1 Boyle Celtic; Group B: St John’s 2-2 Coolaney United; Manor Rangers 1-6 Valley Rovers; Group C: St John’s 4-5 Strand Celtic; Kilglass/Inishcrone 0-4 Dromore Villa; Boyle Celtic 0-3 Real Tubber

SFAI Skechers Cup U13: Strand Celtic 6-1 Gurteen Celtic; Ballisodare United 1-4 Gurteen Celtic; Ballisodare B 1-4 Kiltimagh/Knock; Yeats United 7-4 Corrib Rangers; Benbulben 1-4  Newtown

U14: Group A: Arrow Harps 3-0 Manor Rangers; Division 1: St John’s 5-1 Ballygawley Celtic; Calry Bohs 2-7 Carrick Town

FAI Womens U14 Cup: Strand Celtic 1-3 Yeats United; Lagan 3-4 Real Tubber

Girls U14: Gurteen Celtic 4-3 Ballisodare United; Benbulben 4-0 Carrick Town; Boyle Celtic 0-4 Manor Rangers; Arrow Harps 6-1 Calry Bohs

SFAI Skechers Cup U15: Merville United 4-1 Tuam; Cregmore 3-1 Boyle Celtic

U16: Group A: St John’s 1-4 Arrow Harps; Division 1: Ballymote Celtic 0-1 Calry Bohs; Real Tubber 4-4 Ballygawley Celtic

FAI U17 Cup: Benbulben 2-3 Ballisodare United; Strand Celtic 0-1 Swilly Rovers

U18: Real Tubber 0-3 Boyle Celtic

Girls U18: Calry Bohs 1-3 Yeats United