Soccer

Sligo Leitrim & District Soccer Fixtures & Results

Leitrim Sport

Reporter:

Leitrim Sport

Sligo Leitrim & District Soccer Fixtures & Results

Tuesday January 22

Girls U18: Strand Celtic v Yeats United 7.00

Wednesday January 23

U18: Ballisodare United v Benbulben 7.00

Thursday January 24

U12: Group A: Strand Celtic v Arrow Harps 7.00

Friday January 25

Girls U18: Manor Rangers v Yeats United 7.30

Saturday January 26

U11: All games Cleveragh Astro

Group A: Arrow Harps v Boyle Celtic 10.00; Ballymote Celtic v Calry Bohs 11.00; Merville United v Strand Celtic 12.00; Carrick Town v Manor Rangers 1.00; Ballisodare United v Real Tubber 2.00; Group B: Strand Celtic v Arrow Harps 10.00; Benbulben v St John’s 11.00; Valley Rovers v Manor Rangers 12.00; Carrick Town v Gurteen Celtic 1.00; Yeats United v Merville United 2.00; Group C: Coolaney United v St John’s 10.00; Ballygawley Celtic v Yeats United 11.00; Ballisodare United v Boyle Celtic 12.00; Carrick Town v Valley Rovers 1.00; Real Tubber v Gurteen Celtic 2.00

Connacht Shield U12: Kilglass/Inishcrone v Cregmore 12.00

Girls U12: St John’s v Ballisodare United 10.00; Strand Green v Real Tubber 11.00; Arrow Harps blue v Ballymote Celtic 11.00; Merville United v Boyle Celtic 11.30; Arrow Harps v Gurteen Celtic 12.30; Calry Bohs v Manor Rangers 10.30; Yeats United v Benbulben 10.30

U13: Group A: Ballymote Celtic v Boyle Celtic 11.00; Gurteen Celtic v Carrick Town 2.30 Showgrounds astro; Yeats United v Ballisodare United 12.00; Valley Rovers v Arrow Harps 2.00; Division 1: Ballisodare United v Strand Celtic 11.00; Benbulben v Gurteen Celtic 2.00; Carrick Town v Coolaney United 12.30; St John’s v Calry Bohs 1.00; Manor Rangers v Ballygawley Celtic 2.30 IT Astro; Dromore Villa v Ballymote Celtic 3.30

SFAI Skechers Cup U14: Villa v Merville United 2.00

U15: Group A: Gurteen Celtic v Strand Celtic 5.00; Carrick Town v Ballisodare United 2.00; Division 1: Arrow Harps v St John’s 11.30

Girls U16: Ballisodare United v Manor Rangers 12.30; Ballymote Celtic v Benbulben 12.30; Calry Bohs v Real Tubber 12.00

U17: Ballisodare United v Benbulben 10.30; Real Tubber v Arrow Harps 12.30; Merville United v Ballygawley Celtic 2.00; Kilglass/Inishcrone v Valley Rovers 2.00

Sunday January 27

Sligo Southern Hotel Super League: Ballymote Celtic v Manor Rangers 11.00

Sligo Pallets Premier League: Benbulben v Cliffoney Celtic; Tireragh v Arrow Harps; Chaffpool Utd v Riverstown Masters (all 11.00)

TP Brennan Connacht Cup: Merville Utd v Aughanagh Celtic; Tuam Celtic v Strand Celtic; Westport Utd v Carbury; St Bernard’s v MCR (all 2.00)

TP Brennan Connacht Shield: West Utd B v Gurteen Celtic; Coolaney Utd v Cam Celtic; Bearna Na Forbacha v St John’s; Real Tubber v Galway Bohs B; Partry Athletic v Cartron Utd (all 2.00)

SFAI Skechers Cup U15: Merville United v Blackwater 2.00

SFAI Skechers Cup U16: Springfield v Manor Rangers 2.00

Monday January 28

U16: Group A: Ballisodare United v Merville United 7.30

Tuesday January 29

U13: Division 1: Strand Celtic v Merville United 7.30

Wednesday January 30

U17: Merville United v Ballisodare United 7.00

Friday February 1

Girls U16: Real Tubber v Manor Rangers 7.30 Cleveragh Astro

RESULTS

Sligo Southern Hotel Super League: Strand Celtic 1-0 Glenview Stars; Manor Rangers 1-2 Ballisodare Utd; Aughanagh Celtic 2-2 Merville Utd

Sligo Pallets Premier League: Chaffpool Utd 0-0 Gurteen Celtic; St John’s 1-2 Arrow Harps; Riverstown Masters 2 -3 Benbulben; Real Tubber 4-1 Tireragh; Coolaney United 0-0 Cliffoney Celtic

U17: Strand Celtic 3-0 Ballygawley Celtic; Manor Rangers 6-1 Real Tubber

U13: Division 1: Strand Celtic 0-3 Real Tubber; Group A: Valley Rovers 2-2 Ballisodare United

U12: Group A: Merville United 1-0 Strand Celtic; Manor Rangers 4-3 Benbulben; Ballymote Celtic 1-1 Ballisodare United; Boyle Celtic 1-1 Real Tubber; Carrick Town 0-2 Arrow Harps; Group B: Ballisodare United 0-4 Valley Rovers;  Gurteen Celtic 1-0 St John’s; Coolaney United 5-2 Manor Rangers; Calry Bohs 2-0 Merville United; Kilglass/Inishcrone 3-0 Carrick Town; Group C: Strand Celtic 4-1 Carrick Blue; Yeats United 3-1 Boyle Celtic; Carrick Green 0-4 Dromore Villa

Gaynor Cup Girls U13: Sligo Leitrim 3-0 Inishowen

U14: Group A: Ballisodare United 2-1 Manor Rangers; Arrow Harps 4-0 Real Tubber; Gurteen Celtic 0-5 Merville United; Division 1: Merville United 3-1 Ballygawley Celtic; Benbulben 0-3 Carrick Town; Kilglass/Inishcrone 3-7 Strand Celtic; Yeats United  4-1 Calry Bohs; Boyle Celtic 5-1 St John’s

Gaynor Cup Girls U15: Sligo Leitrim 3-0 Inishowen

U16: Group A: Merville United 3-1 Benbulben; Manor Rangers 5-0 St John’s; Gurteen Celtic 6-2 Arrow Harps; Valley Rovers 4-3 Ballisodare United; Division 1: Calry Bohs 2-0 Strand Celtic; Real Tubber 0-3 Boyle Celtic; Ballygawley Celtic 2-4 Ballymote Celtic

U18: Ballisodare United 4-0 Real Tubber; Strand Celtic 3-0 Ballygawley Celtic; Benbulben 3-0 Boyle Celtic