Soccer

Sligo Leitrim & District soccer fixtures and results

Leitrim Sport

Reporter:

Leitrim Sport

Email:

sport@leitrimobserver.ie

Sligo Leitrim & District soccer fixtures and results

WEDNESDAY MARCH 13

U13: Division 1: Calry Bohs v Manor Rangers 7.00 IT astro

THURSDAY MARCH 14

Girls U12: Strand Green v Merville United 7.30

FRIDAY MARCH 15

U17: Manor Rangers v Ballygawley Celtic 7.00 Cleveragh Astro

SATURDAY MARCH 16

Connacht Shield U12: Carrick Town v Calry Bohs 11.30; Kilglass/Inishcrone v Renmore 2.00

U12: Group A: Arrow Harps v Manor Rangers 10.00 Showgrounds grass; Benbulben v Merville United 9.00; Ballisodare United v Real Tubber 11.30; Group B: Manor Rangers v Gurteen Celtic 2.45 Showgrounds grass; Ballisodare United v Merville United 1.00; Group C: Gurteen Celtic v Carrick Green 10.30 Showgrounds astro; Carrick Blue v St John’s 1.00; Kilglass/Inishcrone v Yeats United 3.30

Connacht Cup U14: Merville United v Temple Villa 2.00

U14: Group A: Ballisodare United v Arrow Harps 10.00; Real Tubber v Manor Rangers 11.30 Cleveragh astro; Division 1: Merville United v Benbulben 10.00; Ballygawley Celtic v Strand Celtic 10.00; Carrick Town v Kilglass/Inishcrone 11.30 IT astro; Yeats United v St John’s 2.00

Girls U14: Strand Green v Carrick Town 11.00; Ballymote Celtic v Boyle Celtic 11.00; Manor Rangers v Ballisodare United 4.00; Gurteen Celtic v Arrow Harps 12.00; Benbulben v Yeats United 11.00; Real Tubber v Calry Bohs 1.00

Connacht Cup U16: St John’s v Renmore 3.00

U16: Group A: Benbulben v Ballisodare United 12.30; Arrow Harps v Valley Rovers 2.00; Gurteen Celtic v Merville United 5.00; Division 1: Ballymote Celtic v Real Tubber 12.30; Calry Bohs v Boyle Celtic 2.00

Connacht Cup U18: Manulla v Strand Celtic 2.00

Girls U18: Yeats United v Manor Rangers 12.00

MONDAY MARCH 18

U16: Division 1: Boyle Celtic v Ballymote Celtic 9.30

U17: Manor Rangers v Arrow Harps 7.30 Cleveragh astro

TUESDAY MARCH 19

U18: Strand Celtic v Benbulben 7.30

WEDNESDAY MARCH 20

U14: Group A: Merville United v Gurteen Celtic 7.00

FRIDAY MARCH 22

U16: Division 1: Ballygawley Celtic v Boyle Celtic 7.30

SUNDAY MARCH 24

Glasshouse Hotel Cup Semi-Finals: Aughanagh Celtic v Carbury; Manor Rangers v Ballymore Celtic (11.00)

Cleary Landscapes Cup Semi-Finals: Real Tubber v Cartron Utd; Coolaney Utd v Cliffoney Celtic (2.30)

RESULTS

Sligo Southern Hotel Super League: Aughanagh Celtic 3-0 Ballymote Celtic

Sligo Pallets Premier League: St. John’s 1-0 Coolaney Utd

TP Brennan Connacht Cup: West Utd 2-4 Carbury; NUI Galway 1-2 MCR; Merville Utd 1-7 Mervue Utd; Strand Celtic 2-4 Castlebar Celtic

TP Brennan Connacht Shield: Real Tubber 2-1 Swinford; Knocknacarra 4-3 Cartron Utd

U18: Benbulben 3-6 Ballisodare United

Girls U14: Strand Green 7-3 Boyle Celtic

U16: Group A: Gurteen Celtic 0-2 Arrow Harps; Division 1: Boyle Celtic 2-6 Ballygawley Celtic

Girls U12: Ballymote Celtic 3-0 Arrow harps blue; Arrow Harps 3-0 Merville United; Gurteen Celtic 3-0 Benbulben

U13: Group A: Carrick Town 3-0 Arrow Harps; Cup Semi Finals: Gurteen Celtic 4-0 Boyle Celtic; Arrow Harps 3-0 Carrick Town; Shield: Strand Celtic 4-0 Ballisodare United; Semi Final: Ballymote Celtic 4-0 Valley Rovers; Division 1: Ballisodare United 3-7 Strand Celtic; Merville United 4-1 Ballygawley Celtic; Carrick Town 5-2 Dromore Villa; Real Tubber 1-3 St John’s

U15: Group A: Ballisodare United 1-4 Real Tubber; Manor Rangers 1-1 Merville United; Carrick Town 6-2 Gurteen Celtic

Gaynor Cup Girls: U13: Donegal 1-1 Sligo Leitrim; U15: Donegal 1-1 Sligo Leitrim

U17: Kilglass/Inishcrone 0-3 Manor Rangers; Valley Rovers 3-0 Ballisodare United