Soccer

Sligo Leitrim & District Soccer fixtures & results

Leitrim Sport

Reporter:

Leitrim Sport

Email:

sport@leitrimobserver.ie

Sligo Leitrim & District Soccer fixtures & results

Goalmouth action from St Clare's Manorhamilton's Connacht Final against Coola VS

TUESDAY MARCH 26

U12: Group A: Strand Celtic v Manor Rangers 7.30

WEDNESDAY MARCH 27

U15: Group A: Manor Rangers v Strand Celtic 7.00 IT astro

THURSDAY MARCH 28

Girls U12: Strand Green v Ballymote Celtic 7.00

FRIDAY MARCH 29

U16: Group A: Manor Rangers v Merville United 7.30 Cleveragh astro

SATURDAY MARCH 30

U17: Cup semi final: Arrow Harps v Strand Celtic 4.00

U18: Cup semi final: Ballisodare United v Benbulben 11.00

U12: Group A: Real Tubber v Arrow Harps 9.00; Group B: Calry Bohs v Valley Rovers 9.30; Kilglass/Inishcrone v Merville United 12.30; Group C: Kilglass/Inishcrone v Yeats United 11.00

U13: Group A: Shield final: Strand Celtic v Ballymote Celtic 12.30

U14: Group A: Ballisodare United v Real Tubber 1.00; Arrow Harps v Gurteen Celtic 2.30; Division 1: Merville United v Benbulben 9.30; Kilglass/Inishcrone v Boyle Celtic 11.00; Yeats United v St John’s 12.30

Girls U14: Strand White v Benbulben 11.00; Calry Bohs v Boyle Celtic 12.30; Yeats United v Ballisodare United 1.00; Ballymote Celtic v Gurteen Celtic 2.00; Arrow Harps v Strand Green 3.30

U16: Group A: Benbulben v Ballisodare United 1.30; Gurteen Celtic v St John’s 5.00; Division 1: Ballymote Celtic v Real Tubber 2.00

Girls U18: Calry Bohs v Strand Celtic 11.00

SUNDAY MARCH 31

Sligo Southern Hotel Super League: Glenview Stars v Aughanagh Celtic; Ballymote Celtic v Strand Celtic; Ballisodare United v Merville Utd (11.00)

Sligo Pallets Premier League: Riverstown Masters v Arrow Harps; Tireragh v Chaffpool Utd; Gurteen Celtic v Coolaney Utd; Cliffoney Celtic v St John’s; Cartron United v Benbulben (11.00)

TP Brennan Connacht Cup Quarter Finals: Corrib Rangers v Carbury; MCR v Mervue Utd (2.00)

TP Brennan Connacht Shield Quarter Final: Killala v Real Tubber 2.00

MONDAY APRIL 1

U16: Division 1 Cup: Boyle Celtic v Strand Celtic 7.30

Girls U18: Strand Celtic v Yeats United 7.30

TUESDAY APRIL 2

Girls U12: Real Tubber v Ballisodare United 6.45

Girls U14: Strand Green v Ballymote Celtic 6.45

WEDNESDAY APRIL 3

Girls U14: Gurteen Celtic v Calry Bohs 6.45

U16: Group A: Arrow Harps v Valley Rovers 7.00

THURSDAY APRIL 4

U12: Group A: Arrow Harps v Manor Rangers; Ballisodare United v Real Tubber (6.45)

Girls U14: Boyle Celtic v Real Tubber 7.00

FRIDAY APRIL 5

U12: Group A: Benbulben v Carrick Town 6.45

U14: Group A: Arrow Harps v Merville United 7.30

RESULTS

Glasshouse Hotel Cup Semi-Finals: Aughanagh Celtic 1-3 Carbury; Manor Rangers 6-0 Ballymote Celtic

Cleary Landscapes Cup Semi-Finals: Real Tubber 1-0 Cartron Utd; Coolaney Utd 0-1 Cliffoney Celtic

Girls U14: Ballymote Celtic 4-0 Boyle Celtic

U16: Division 1: Boyle Celtic 3-0 Ballymote Celtic

U17: Manor Rangers 2-6 Arrow Harps

U14: Group A: Merville United 4-1 Gurteen Celtic

U16: Division 1: Ballygawley Celtic 0-5 Boyle Celtic

Connacht Shield U12: Renmore 3-4 Kilglass/Inishcrone

Girls U12: Yeats United 3-0 Arrow Harps; St John’s 6-2 Benbulben; Boyle Celtic 4-0 Calry Bohs; Gurteen Celtic 4-1 Merville United; Arrow Harps blue 1-6 Ballisodare United; Manor Rangers 4-0 Real Tubber

U13: Group A Cup: Gurteen Celtic 4-1 Arrow Harps; Group A Shield: Yeats United 1-5 Strand Celtic; Division 1: St John’s 1-0 Manor Rangers; Ballygawley Celtic 1-4 Real Tubber; Coolaney United 3-4 Gurteen Celtic; Dromore Villa 2-4 Calry Bohs

Connacht Cup U14: Merville United 7-1 Temple Villa

U15: Group A: Gurteen Celtic 1-1 Manor Rangers; Carrick Town 3-1 Real Tubber; Ballisodare United 1-4 Strand Celtic

Girls U16: Calry Bohs 3-0 Benbulben; Ballisodare United 0-3 Manor Rangers; Real Tubber 5-6 Ballymote Celtic

U18: Benbulben 2-3 Strand Celtic