Soccer

Sligo Leitrim & District Soccer Fixtures & Results

Leitrim Sport

Reporter:

Leitrim Sport

Email:

sports@leitrimobserver.ie

Sligo Leitrim & District Soccer Fixtures & Results

WEDNESDAY SEPTEMBER 4

U13: Group B: Benbulben v Yeats United 7.00

U17: Strand Celtic v Real Tubber 7.00

SATURDAY SEPTEMBER 7

Girls U14: Group A: Calry Bohs v Manor Rangers 12.00; Ballisodare United v Yeats United 11.00; Arrow Harps v Ballymote Celtic 2.00; Division 1: Merville United v St John’s 11.00; Boyle Celtic v Carrick Town 11.00; Benbulben v Gurteen Celtic 12.00

SFAI U12 Sketchers Cup: Colemanstown Utd v Strand Celtic; AC Celtic v Manor Rangers; Claremorris v Arrow Harps; St Joseph’s v Gurteen Celtic; Melview v Boyle Celtic (all 2.00)

SFAI U14 Sketchers Cup: Maree Oranmore v Ballymote Celtic; Ballymahon v Carrick Town  (all 2.00)

SFAI U16 Sketchers Cup: Westport v Ballisodare United; Boyle Celtic v Colga (all 2.00)

U18: Merville United v Benbulben 2.00; Manor Rangers v Strand Celtic 2.30; Kilglass Inishcrone v Ballisodare United 4.00; Real Tubber v Arrow Harps 11.00

U16: Division 1: Calry Bohs v Gurteen Celtic 2.00; St Johns v Kilglass/Inishcrone 2.00; Arrow Harps v Benbulben 4.00

U14: Group A: St John’s v Strand Celtic 10.30; Boyle Celtic v Merville United 1.00; Division 1: Coolaney United v Yeats United 11.00; Gurteen Celtic v Carrick Town 2.00; Kilglass/Inishcrone v Strand Celtic 12.30; Real Tubber v St John’s 4.00; Benbulben v Manor Rangers 2.00

U12: Group A: Calry Bohs v Merville United 10.00; St John’s v Ballisodare United 11.30; Carrick Town v Benbulben 2.00; Group B: Carrick Town v Yeats United 11.00; Kilglass/Inishcrone v Dromore Villa 11.00; Boyle Celtic v Coolaney United 12.30; Ballymote Celtic v Real Tubber 12.30; Group C: Gurteen Celtic v Manor Rangers 3.30; Arrow Harps v Merville United 11.00; Ballygawley Celtic v Gurteen Celtic 1.00; St John’s v Strand Celtic 11.00; Carrick Town v Boyle Celtic 12.30

SUNDAY SEPTEMBER 8

Sligo Southern Hotel Super League: Cartron United v Carbury; MCR v Ballisodare Utd; Strand Celtic v Aughanagh Celtic; St John’s v Manor Rangers; Glenview Stars v Cliffoney Celtic (11.00)

Sligo Pallets Premier League: Gurteen Celtic v Yeats United; Carrick Town v Arrow Harps; Ballymote Celtic v Coolaney United; Ballygawley Celtic v Real Tubber; Chaffpool United v Calry Bohemians (11.00)

SFAI U16 Sketchers Cup: Salthill Devon v Manor Rangers; Craughwell v Merville United (2.00)

WEDNESDAY SEPTEMBER  11

U16: Division 1: Valley Rovers v Benbulben 7.00 IT Astro

U14: Division 1: Strand Celtic v Ballisodare United 7.00

FRIDAY SEPTEMBER 13

Girls U18: Ballymote Celtic v Calry Bohs 7.00; Benbulben v Manor Rangers 7.30 Cleveragh Astro

SUNDAY SEPTEMBER 15

Sligo Southern Hotel Super League: Merville Utd v Cartron United; Manor Rangers v Cliffoney Celtic; Aughanagh Celtic v St John's; Ballisodare Utd v Strand Celtic; Carbury v MCR (11.00)

Sligo Pallets Premier League: Calry Bohemians v Gurteen Celtic; Real Tubber v Chaffpool United; Coolaney Utd v Ballygawley Celtic; Arrow Harps v Ballymote Celtic; Yeats United v Carrick Town (11.00)

SUNDAY SEPTEMBER 22

Sligo Southern Hotel Super League: Merville Utd v Glenview Stars; MCR v Cartron United; Carbury v Strand Celtic; St John's v Ballisodare Utd; Cliffoney Celtic v Aughanagh Celtic (11.00)

Sligo Pallets Premier League: Calry Bohemians v Real Tubber; Carrick Town v Gurteen Celtic; Ballymote Celtic v Yeats Utd; Ballygawley Celtic v Arrow Harps; Chaffpool United v Coolaney Utd (11.00)

SUNDAY SEPTEMBER 29

Sligo Southern Hotel Super League: Cartron United v Strand Celtic; MCR v Merville Utd; Manor Rangers v Glenview Stars; Ballisodare Utd v Cliffoney Celtic; Carbury v St John's (11.00)

Sligo Pallets Premier League: Gurteen Celtic v Ballymote Celtic; Carrick Town v Calry Bohemians; Coolaney Utd v Real Tubber; Arrow Harps v Chaffpool Utd; Yeats Utd v Ballygawley Celtic (11.00)

RESULTS

U16: Group A: Real Tubber 3-3 Strand Celtic

U14: Group A: Strand Celtic 0-4 Carrick Town; Gurteen Celtic 2-1 Boyle Celtic; Division 1: Benbulben 0-4 Calry Bohs; Carrick Town 3-0 Real Tubber 

U12: Group A: Gurteen Celtic 2-4 Boyle Celtic; Benbulben 3-4 Merville United; Group B: Ballymote Celtic 4-1 Boyle Celtic

U15: Merville Utd White 4-2 St John’s; Calry Bohs 6-3 Dromore Villa; Benbulben 2-4 Manor Rangers; Boyle Celtic 1-6 Merville United 

U13: Group B: St John’s 4-0 Coolaney United; Group C: St John’s 2-2 Merville United 

U17: Arrow Harps 3-1 Ballisodare United; Calry Bohs 0-2 Merville United; Ballygawley Celtic 3-1 St Johns