Search our Archive

23/07/2021

Sligo Leitrim Soccer Fixtures & Results

Sligo Leitrim Soccer Fixtures & Results

The following are the fixtures and results for the Sligo Leitrim & District Soccer adult and juvenile leagues for the coming 13 days:

MONDAY JUNE 14

Girls U18: Manorhamilton Rangers v Ballymote Celtic 7.00

U18: Section 1: Strand Celtic v Manorhamilton Rangers; Section 2: St Johns v Calry Bohs; Section 3: Arrow Harps v Valley Rovers (7.00)

U16: Group B: Ballygawley Celtic v Real Tubber 7.00

TUESDAY JUNE 15

U12: Group A: Arrow Harps v Carrick Town 7.00 

U14: Group C: Section 1: Manorhamilton Rangers v St Johns 7.00 

WEDNESDAY JUNE 16

Girls U18: Yeats United v Carrick Town 7.00 

U14: Group C: Section: Boyle Celtic v Ballygawley Celtic 7.00

U16: Group A: Arrow Harps v Boyle Celtic 7.00 

U14: Group C: Section 1: St Johns v Strand Celtic 7.00 

THURSDAY JUNE 17

U14: Group B: Ballisodare United v Ballymote Celtic 7.00 

U18: Section 1: Merville United v Strand Celtic 7.00 

FRIDAY JUNE 18

Girls U18: Benbulben v Strand Celtic 7.00 

U18: Section 3: Valley Rovers v Dromahair 7.00

SATURDAY JUNE 19

Girls U15: St Johns v Valley Rovers 9.30; Gurteen Celtic v Manorhamilton Rangers 11.00; Calry Bohs v Boyle Celtic 12.30; Carrick Town v Real Tubber 12.30; Arrow Harps v Ballymote Celtic 3.30; Strand Celtic v Yeats United 4.30

Girls U12: Section 1: Calry Bohs v Real Tubber 11.00; Yeats United v Ballymote Celtic 11.30;  Section 2: St Johns v Strand Celtic 10.00; Carrick Town v Gurteen Celtic 11.00; Section 3: Ballisodare United v Carrick Blue 10.00

U17: Section 1: Merville United v Real Tubber 11.00; Section 2: St Johns v Valley Rovers 11.00; Yeats United v Gurteen Celtic 12.30; Section 3: Manorhamilton Rangers v Carrick Town 1.00

U15: Group A: Section 1: Boyle Celtic v Gurteen Celtic 11.00; Arrow Harps v Merville United 2.00; Section 2: Strand Celtic v Carrick Town 2.30 Cleveragh astro; Group B: Ballymote Celtic v Ballisodare United; Benbulben v Calry Bohs Kilglass Inishcrone v Dromahair (11.00); Coolaney United v Carrick Town 1.30; Strand Celtic v Yeats United 4.30 

U13: Group A: Gurteen Celtic v Manorhamilton Rangers 12.30; Arrow Harps v St Johns 1.00; Group B: Benbulben v Yeats United 11.00; Ballymote Celtic v Strand Celtic 12.30; Merville United v Calry Bohs 1.00; Ballygawley Celtic v Boyle Celtic 1.30; Group C:  Real Tubber v St Johns 11.00; Strand Celtic v Gurteen Celtic 11.30; Carrick Town v Boyle Celtic 6.00 Astro Ballisodare

SUNDAY JUNE 20

SIS Pitches Super League: All games 11.00

Group 1: Real Tubber v Ballisodare Utd; Carbury v Cartron Utd

Group 2: Manorhamilton Rangers v Ballymote Celtic; Merville Utd v MCR; Strand Celtic v Aughanagh Celtic

SIS Pitches Premier League: All games 11.00

Group 1: Benbulben v Glenview Stars; Gurteen Celtic v Dromahair

Group 2: Ballygawley Celtic v Kilglass Enniscrone; Carrick Town v Coolaney Utd

MONDAY JUNE 21

Girls U15: Boyle Celtic v Yeats United; Carrick Town v Gurteen Celtic (7.00)

U13: Group B: Valley Rovers v Ballisodare United; Group C: Real Tubber v Strand Celtic (7.00)

TUESDAY JUNE 22

U15: Group A: Section 1: Boyle Celtic v Merville United: Section 2: Strand Celtic v St Johns; Group B: Coolaney United v Kilglass/Inishcrone; Carrick Town v Ballymote Celtic (7.00)

U17: Section 1: Strand Celtic v Calry Bohs 7.00

U13: Group A: St Johns v Manorhamilton Rangers 7.00

WEDNESDAY JUNE 23

U17: Section 2: Yeats United v St Johns;  Valley Rovers v Gurteen Celtic (7.00)

U13: Group A: Coolaney United v Gurteen Celtic; Group B: Ballymote Celtic v Coolaney United; Group C: Boyle Celtic v Gurteen Celtic (7.00)

THURSDAY JUNE 24

Girls U15: Ballymote Celtic v Calry Bohs; Strand Celtic v Real Tubber (7.00)

Girls U12 Section 3: Arrow Harps v Carrick Blue 7.00

U17: Section 3: Carrick Town v Arrow Harps 7.00

U15: Group A: Section 2: St Johns v Carrick Town; Group B: Dromahair v Gurteen Celtic (7.00)

U18: Section 1: Strand Celtic v Merville United 7.00

FRIDAY JUNE 25

Girls U15: Arrow Harps v Valley Rovers; St Johns v Manorhamilton Rangers (7.00)

SUNDAY JUNE 27

SIS Pitches Super League: All games 11.00

Group 1: Real Tubber v Arrow Harps; Cartron Utd v Ballisodare Utd

Group 2: Strand Celtic v Merville Utd; Ballymote Celtic v Aughanagh Celtic; MCR v Manorhamilton Rangers

SIS Pitches Premier League: All games 11.00

Group 1: Benbulben v Calry Bohs; Dromahair v Glenview Stars

Group 2: Ballygawley Celtic v St John’s; Coolaney Utd v Kilglass Enniscrone

RESULTS

Girls U15: Manorhamilton Rangers 5-1 Carrick Town; Valley Rovers 0-5 Strand Celtic; Ballymote Celtic 3-2 Boyle Celtic; Calry Bohs 4-0 Gurteen Celtic; Yeats United 1-1 Arrow Harps; Real Tubber 1-8 St Johns

U17: Section 2: Gurteen Celtic 4-1 St Johns; Valley Rovers 2-0 Yeats United 

U17: Section 3: Arrow Harps 2-2 Carrick Town; Manorhamilton Rangers 7-3 Arrow Harps

U17: Section 1: Calry Bohs 0-1 Merville United; Real Tubber 2-3 Strand Celtic 

Girls U12: Section 1: Ballymote Celtic 9-1 Calry Bohs; Real Tubber 0-2 Yeats United 

Girls U12: Section 2: Strand Celtic 5-4 Gurteen Celtic; Carrick Town 4-1 St Johns 

Girls U12: Section 3: Carrick Blue 1-3 Arrow Harps; Arrow Harps 4-0 Ballisodare United 

U13: Group B: Ballisodare United 5-4 Merville United; Calry Bohs 3-0 Yeats United; Strand Celtic 2-3 Valley Rovers; Benbulben 0-4 Boyle Celtic; Ballygawley Celtic 0-5 Ballymote Celtic 

U13: Group A: St Johns 8-0 Gurteen Celtic; Arrow Harps 12-0 Coolaney United; Manorhamilton Rangers 1-4 Arrow Harps 

U13: Group C: Strand Celtic 3-2 Boyle Celtic; Carrick Town 6-1 Real Tubber; St Johns 5-0 Gurteen Celtic; St Johns 0-6 Carrick Town

U15: Group A: Section 1: Gurteen Celtic 2-3 Arrow Harps; Arrow Harps 1-1 Boyle Celtic; Merville United 1-5 Gurteen Celtic; Section 2: St Johns 1-2 Strand Celtic; Carrick Town 2-1 St Johns

U15: Group B: Benbulben 3-2 Gurteen Celtic; Ballisodare United 2-0 Kilglass/Inishcrone; Yeats United 2-1 Calry Bohs; Strand Celtic 3-1 Dromahair

Girls U13: Group A: Manorhamilton Rangers 3-1 Yeats United; Ballisodare United 10-0 Benbulben; Ballymote Celtic 8-0 Calry Bohs 

Girls U13: Group B: Arrow Harps 0-6 Real Tubber; Kilglass/Inishcrone 0-5 Gurteen Celtic; Valley Rovers 0-3 Carrick Town 

U14: Group A: St Johns 5-3 Strand Celtic; Ballisodare United 1-3 Manorhamilton Rangers; Arrow Harps 5-1 Carrick Town 

U14: Group B: Merville United 3-0 Carrick Town; Benbulben 1-3 Calry Bohs; Kilglass/Inishcrone 2-3 Dromahair

U18: Section 2: Boyle Celtic 3-0 St Johns 

U14: Group C: Section 2: Yeats United 7-1 Carrick Town 

U16: Group A: Merville United 0-3 Arrow Harps; Strand Celtic 3-0 Manorhamilton Rangers 

U16: Group B: Calry Bohs 2-1 Gurteen Celtic; St Johns 2-0 Benbulben FC 

U12: Group A: Boyle Celtic 3-0 Yeats United; Manorhamilton Rangers 3-0 Merville United; Benbulben 5-2 Calry Bohs 

U12: Group B: Kilglass/Inishcrone 1-2 St Johns; Gurteen Celtic 3-3 Ballisodare United; Ballymote Celtic 8-0 Arrow Harps; Real Tubber 1-3 Strand Celtic 

U12: Group C: Carrick Town 5-2 St Johns; Boyle Celtic 2-4 Strand Celtic; Yeats United 0-3 Benbulben; Calry Bohs 2-4 Kilglass/Inishcrone

More News

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.