GAA

Leitrim GAA Fixtures & Results

Leitrim Sport

Reporter:

Leitrim Sport

Email:

sport@leitrimobserver.ie

Leitrim GAA Fixtures & Results

Shane Quinn sees the ball rebound off the London keeper Picture: Willie Donnellan

Friday March 8

Lidl All Ireland Post Primary School Junior 'B' (Championship Semi Final: St. Clare’s CS Manorhamilton v Moate CS in St. Loman’s Mullingar 1.00

Saturday March 9

Swan Bar Division 3: Melvin Gaels v Fenagh St.Caillin’s; Glencar/ Manorhamilton v Drumkeerin; Annaduff v St.Mary’s Kiltoghert; Allen Gaels v Ballinamore Sean O’Heslin’s (4.30)

Swan Bar Division 4: Bornacoola v Mohill; Aughavas v Kiltubrid; Eslin v Leitrim Gaels (4.30)

Newtowngore Engineering U17 League: Division 1: St. Mary’s Kiltoghert v Mac Diarmada Gaels 12.00

Barna Recycling U13 League: All 2.00

Division 2B: St. Joseph’s v Rinn Gaels; Glenfarne/Kiltyclogher v Leitrim Gaels

Sunday March 10

Swan Bar Division 4: Ballinamore Sean O’Heslin’s v Gortletteragh; Cloone v St. Mary’s Kiltoghert (12.00)

Newtowngore Engineering U17 League: All games 12.00

Division 1: Mohill v St. Joseph’s; Glencar/Manorhamilton v Allen Gaels

Division 2: Leitrim Gaels v Gortletteragh; St. Brigid’s v Melvin Gaels; Drumkeerin v Fenagh St. Caillin’s; St. Patrick’s Dromahair v Annaduff

Barna Recycling U13 League: All 12.00

Division 1: Allen Gaels v St. Mary’s White; Mac Diarmada Gaels v St. Patrick’s Dromahair; Glencar/Manorhamilton v Fenagh St. Caillin’s

Division 2A: Annaduff v Mohill; Mac Diarmada Gaels v St. Brigid’s

Division 2B: Drumkeerin v Melvin Gaels 2.00

Friday March 15

Swan Bar Division 1: Carrigallen v Drumkeerin 8.00

Saturday March 16

Allianz NFL Division 4: Derry v Leitrim in Celtic Park 5.00

Sunday March 17

Lidl Ladies NFL Division 4: Leitrim v Carlow in Cloone 2.00

Swan Bar Division 4: St. Mary’s Kiltoghert v Gortletteragh 11.00

RESULTS

Allianz NFL Division 4: Leitrim 1-9 London 0-7

Lidl Ladies NFL Division 4: Fermanagh 3-9 Leitrim 2-9

Lidl Connacht Ladies Senior C Final: St. Clare’s CS Manorhamilton 3-8 St. Nathy’s Ballaghaderreen 2-12

Swan Bar Division 3: St Mary's-Kiltoghert 2-10 Fenagh St. Caillin’s 2-7; Melvin Gaels 4-15 Glencar/ Manorhamilton 2-3; Annaduff w/o Ballinaglera scr; Allen Gaels 4-13 Glenfarne/Kiltyclogher 0-4

Swan Bar Division 4: Aughawillan 0-15 Aughavas 1-10; Mohill 0-8 Kiltubrid 2-11; Bornacoola 0-6 Ballinamore Sean O’Heslin’s 3-4; Cloone 4-11 Eslin 1-7

Barna Waste U13 League

Division 1: St. Patrick’s Dromahair 6-4 Allen Gaels 3-6; St. Mary’s White 5-9 Glencar/Manorhamilton 2-4

Division 2A: Annaduff 0-8 St. Brigid’s 5-5; St. Mary’s Blue 8-11 Glencar/Manorhamilton 0-2

Division 2 B: Leitrim Gaels 6-9 St. Joseph’s 5-11; Melvin Gaels 10-02 Glenfarne/Kiltyclogher 1-9

Newtowngore Engineering U17 League

Division 1: MacDiarmada Gaels 7-9 Glencar/Manorhamilton 4-6; St. Joseph’s 2-9 St. Mary’s Kiltoghert 0-9

Division 2: Fenagh St. Caillin’s 6-8 St. Brigid’s 3-4; Melvin Gaels 6-5 Leitrim Gaels 1-7; Annaduff 3-9 Drumkeerin 1-3