Soccer

Sligo Leitrim & District Soccer fixtures & results

Leitrim Sport

Reporter:

Leitrim Sport

Email:

sports@leitrimobserver.ie

Sligo Leitrim & District Soccer fixtures & results

THURSDAY APRIL 11

U18 Cup Final: Strand Celtic v Benbulben 7.00

U13: Division 1: Gurteen Celtic v Manor Rangers 6.45

Girls U16: Manor Rangers v Strand Celtic; Real Tubber v Calry Bohs (6.45)

U14: Division 1: Carrick Town v St John’s 18.45

FRIDAY APRIL 12

U13: Division 1: Dromore Villa v Merville United 6.45

U16: Group A: Merville United v Arrow Harps 7.30

SATURDAY APRIL 13

Cleary Landscapes Cup Final: Real Tubber v Cliffoney Celtic 7.30. Referee: Owen McLoughlin

Girls U12 Shield: Merville United v Arrow Harps blue 11.00

Connacht Shield U12: Kilglass/Inishcrone v Craughwell; Calry Bohs v Knocknacarra (2.00)

U12: Group B Cup semi-final: Gurteen Celtic v Valley Rovers 11.00; Group B: Ballisodare United v Merville United 11.00; Group C: Cup semi-final: Carrick Blue v St John’s 9.30 Showgrounds astro; Shield: Semi final: Carrick Green v Yeats United 11.00 Showgrounds grass; Real Tubber v Boyle Celtic 4.00

Connacht Shield U14: Real Tubber v Swinford 2.00

U14: Group A: Arrow Harps v Ballisodare Utd 12.30; Division 1 Shield: St John’s v Ballygawley Celtic 9.30; Benbulben v Calry Bohs 11.00

Girls U14: Manor Rangers v Real Tubber 11.00; Benbulben v Gurteen Celtic 12.30; Arrow Harps v Carrick Town 2.00

U15: Group A: Manor Rangers v Carrick Town 2.00

Connacht Shield U16: Westport v Valley Rovers 2.00

U16: Group A: Gurteen Celtic v Benbulben 12.30

SUNDAY APRIL 14

Sligo Pallets Premier League: Riverstown Masters v Coolaney Utd 11.00

Glasshouse Hotel Cup Final: Carbury v Manor Rangers 3.00. Referee: Paul Kilcoyne

Subway U12 Inter League: Donegal v Sligo Leitrim 2.00

Gaynor Cup Girls U13: Longford v Sligo Leitrim 2.00

Connacht Cup U14: Kiltimagh/Knock v Merville United 4.30

Gaynor Cup Girls U15: Longford v Sligo Leitrim 2.00

TUESDAY APRIL 16

U12: Group A Cup semi final: Boyle Celtic v Carrick Town 6.45

Girls U14: Carrick Town v Manor Rangers 6.45

Girls U18 final: Yeats United v Calry Bohs 6.45

THURSDAY APRIL 18

U12: Group A Shield: Strand Celtic v Benbulben; Real Tubber v Manor Rangers (7.00); Group C Final: Dromore/Strand v Carrick/St John’s 6.45

U14: Group A: Manor Rangers v Merville United 7.00

Girls U14: Real Tubber v Yeats United 6.45

FRIDAY APRIL 19

Girls U12: Ballymote Celtic v St John’s 6.45

Girls U16: Manor Rangers v Real Tubber 6.45

RESULTS

Sligo Southern Hotel Super League: Carbury 3-0 Ballymote Celtic; Manor Rangers 3-1 Strand Celtic; Ballisodare United 3-0 Aughanagh Celtic; Merville Utd 1-4 MCR

Sligo Pallets Premier League: Chaffpool Utd 0-5 Arrow Harps; Cartron United 3-1 Coolaney Utd; Gurteen Celtic 1-4 Real Tubber; Benbulben 3-0 Tireragh; St John’s 3-0 Riverstown Masters

Girls U12: Benbulben 3-0 arrow harps blue; Strand Green 4-1 Boyle Celtic; Real Tubber 1-2 Ballymote Celtic; Real Tubber 0-3 Ballisodare United; Yeats United 0-3 St John’s; Arrow Harps 0-1 Manor Rangers

Girls U16: Benbulben 2-0 Real Tubber; Ballymote Celtic 3-2 Ballisodare United

Girls U14: Strand Green 1-3 Ballymote Celtic; Gurteen Celtic 0-5 Calry Bohs; Boyle Celtic 1-5 Real Tubber

Girls U18: Strand Celtic 0-5 Yeats United; Semi-final: Strand Celtic 2-5 Calry Bohs

U12: Group A: Arrow Harps 1-0 Manor Rangers; Ballisodare United 3-0 Real Tubber; Benbulben 1-5 Carrick Town; Group C Cup semi final: Dromore Villa 1-3 Strand Celtic

U14: Group A: Merville United 1-0 Real Tubber

U13: Division 1:Strand Celtic 1-5 St John’s; Merville United 5-3 Benbulben; Manor Rangers 7-2 Ballisodare United; Real Tubber 4-0 Ballymote Celtic; Gurteen Celtic 4-2 Carrick Town

U15: Group A: Real Tubber 1-1 Merville United; Gurteen Celtic 3-7 Carrick Town

U16: Division 1 Cup: Boyle Celtic 2-3 Strand Celtic; Final: Calry Bohs 1-2 Strand Celtic; Group A: Arrow Harps 1-3 Valley Rovers

U17 Cup final: Benbulben 2-3 Arrow Harps