Search

09 Dec 2021

Sligo Leitrim Soccer Fixtures & Results

Sligo Leitrim Soccer Fixtures & Results

WEDNESDAY JUNE 23

U17: Section 2: Yeats United v St Johns; Valley Rovers v Gurteen Celtic (7.00)

U13: Group A: Coolaney United v Gurteen Celtic; Group B: Ballymote Celtic v Coolaney United; Group C: Boyle Celtic v Gurteen Celtic (7.00)

THURSDAY JUNE 24

Girls U15: Ballymote Celtic v Calry Bohs; Strand Celtic v Real Tubber (7.00)

Girls U12 Section 3: Arrow Harps v Carrick Blue 7.00

U17: Section 3: Carrick Town v Arrow Harps 7.00

U15: Group A: Section 2: St Johns v Carrick Town; Group B: Dromahair v Gurteen Celtic (7.00)

U18: Section 1: Strand Celtic v Merville United 7.00

FRIDAY JUNE 25

Girls U15: Arrow Harps v Valley Rovers; St Johns v Manorhamilton Rangers (7.00)

SATURDAY JUNE 26

Girls U13: Group A: Benbulben v Manorhamilton Rangers 11.00; Calry Bohs v Ballisodare United 11.00; Yeats United v Ballymote Celtic 12.30; Group B: Real Tubber v Gurteen Celtic 11.00; Valley Rovers v Arrow Harps 9.30; Kilglass/Inishcrone v Carrick Town 11.00

U14: Group A: Strand Celtic v Ballisodare United 9.30; Gurteen Celtic v Manorhamilton Rangers 11.00; Group B: Dromahair v Benbulben 2.00; Calry Bohs v Coolaney United 12.30; Ballymote Celtic v Kilglass/Inishcrone 12.30; Carrick Town v Ballisodare United 4.00; Group C: Section 1: Strand Celtic v Manorhamilton Rangers 11.00; Section 2: Ballygawley Celtic v Yeats United; Carrick Town v Boyle Celtic (2.30)

U12: Group A: Yeats United v Benbulben 11.00; Merville United v Arrow Harps 11.00; Calry Bohs v Boyle Celtic 12.30; Carrick Town v Manorhamilton Rangers 1.00; Group B: Ballymote Celtic v Ballisodare United 11.00; Gurteen Celtic v St Johns 12.30; Kilglass/Inishcrone v Coolaney United 12.30; Real Tubber v Carrick Town 12.30; Arrow Harps v Strand Celtic; Group C: Benbulben v St Johns 11.00; Carrick Town v Yeats United 11.30; Boyle Celtic v Calry Bohs 12,30; Kilglass/Inishcrone v Strand Celtic 2.00

U16: Group A: Boyle Celtic v Strand Celtic 11.00; Merville United v Arrow Harps 12.30; Manorhamilton Rangers v Carrick Town 1.00; Group B: St Johns v Real Tubber 11.30; Benbulben v Calry Bohs 12.30; Ballygawley Celtic v Gurteen Celtic 4.00

U18: Section 1: Manorhamilton Rangers v Merville United 2.30; Section 3: Dromahair v Arrow Harps 3.30

SUNDAY JUNE 27

SIS Pitches Super League: All games 11.00

Group 1: Real Tubber v Arrow Harps; Cartron Utd v Ballisodare Utd

Group 2: Strand Celtic v Merville Utd; Ballymote Celtic v Aughanagh Celtic; MCR v Manorhamilton Rangers

SIS Pitches Premier League: All games 11.00

Group 1: Benbulben v Calry Bohs; Dromahair v Glenview Stars

Group 2: Ballygawley Celtic v St John’s; Coolaney Utd v Kilglass Enniscrone

MONDAY JUNE 28

U18: Section 2: Calry Bohs v Boyle Celtic; St Johns v Boyle Celtic (7.00)

U12: Group A: Arrow Harps v Calry Bohs 7.00

U14: Group C: Section 1: Manorhamilton Rangers v Strand Celtic 7.00

TUESDAY JUNE 29

U14: Group A: Carrick Town v Gurteen Celtic 7.00

U18: Section 3: Valley Rovers v Dromahair 7.00

U12: Group A: Manorhamilton Rangers v Yeats United; Group B: Arrow Harps v Gurteen Celtic; Strand Celtic v Ballymote Celtic (7.00)

U15: Group B: Coolaney United v Kilglass Inishcrone 7.00

WEDNESDAY JUNE 30

U14: Group A: Manorhamilton Rangers v St Johns; Arrow Harps v Strand Celtic; Gurteen Celtic v Ballisodare United; Group C: Section 1: Strand Celtic v St Johns; Section 2: Yeats United v Boyle Celtic; Carrick Town v Ballygawley Celtic (7.00)

U12: Group A: Benbulben v Carrick Town; Boyle Celtic v Merville United; Group B: Carrick Town v St Johns; Coolaney United v Real Tubber (7.00)

THURSDAY JULY 1

Girls U13: Group A: Calry Bohs v Yeats United; Ballymote Celtic v Benbulben; Ballisodare United v Manorhamilton Rangers; Group B: Carrick Town v Arrow Harps; Gurteen Celtic v Valley Rovers (7.00)

U16: Group A: Strand Celtic v Carrick Town 7.00

U18: Section 1: Manorhamilton Rangers v Strand Celtic 7.00

FRIDAY JULY 2

U14: Group A: St Johns v Carrick Town; Group B: Real Tubber v Coolaney United  (7.00)

U12: Group B: Carrick Town v Coolaney United 7.00

U13: Group B: Merville United v Valley Rovers 7.00

SUNDAY JULY 4

SIS Pitches Super League: All games 11.00

Group 1: Cartron Utd v Real Tubber; Carbury v Arrow Harps

Group 2: Aughanagh Celtic v MCR; Ballymote Celtic; Manorhamilton Rangers v Merville Utd

SIS Pitches Premier League: All games 11.00

Group 1: Dromahair v Benbulben; Gurteen v Calry Bohs

Group 2: Coolaney Utd v Ballygawley Celtic; Carrick Town v St John’s

RESULTS

SIS Pitches Super League Cup

Group 1: Real Tubber 4-0 Ballisodare Utd; Carbury 3-2 Cartron Utd

Group 2: Strand Celtic 10-1 Aughanagh Celtic; Merville Utd 0-2; Manor Rangers w/o Ballymote Celtic

SIS Pitches Premier League Cup

Group 1 Benbulben 1-3 Glenview Stars; Gurteen Celtic scr Dromahair w/o

Group 2: Ballygawley Celtic 1-1 Kilglass Enniscrone; Carrick Town w/o Coolaney Utd

Girls U18: Manorhamilton Rangers 2-1 Ballymote Celtic; Yeats Utd 1-1 Carrick Town

U18: Section 1: Strand Celtic 1-5 Manorhamilton Rangers; Section 2: St Johns 3-2 Calry Bohs; Section 3: Arrow Harps 2-3 Valley Rovers; Valley Rovers 6-3 Dromahair

U12: Group A: Arrow Harps 4-1 Carrick Town 

U14: Group B: Ballymote Celtic 8-0 Ballisodare United; Group C: Section 1: Manorhamilton Rangers 4-2 St Johns; Section 2: Boyle Celtic 3-0 Ballygawley Celtic 

U16: Group A: Arrow Harps 7-1 Boyle Celtic; Group B: Ballygawley Celtic 0-3 Real Tubber 

Girls U12: Section 1: Calry Bohs 4-0 Real Tubber; Yeats United 1-2 Ballymote Celtic; Section 2: St Johns 0-2 Strand Celtic; Carrick Town 6-4; Section 3: Ballisodare Utd 1-4 Carrick Blue

Girls U15: St Johns 9-1 Valley Rovers; Gurteen Celtic 1-8 Manorhamilton Rangers; Calry Bohs 3-0 Boyle Celtic; Carrick Town 3-0 Real Tubber; Arrow Harps 2-2 Ballymote Celtic; Strand Celtic 3-2 Yeats United 

U17: Section 1: Merville United 6-3 Real Tubber; Section 2: Real Tubber; Section 2: St Johns 2-2 Valley Rovers; Yeats United 3-5 Gurteen Celtic; Section 3: Manorhamilton Rangers 4-1 Carrick Town 

U13: Group A: Gurteen Celtic 0-5 Manorhamilton Rangers; Arrow Harps 4-1 St Johns; Group B: Benbulben 3-3 Yeats United; Ballymote Celtic 8-0 Strand Celtic; Merville United 1-3 Calry Bohs; Ballygawley Celtic 0-5 Boyle Celtic; Group C: Real Tubber 8-4 St Johns; Strand Celtic 3-0 Gurteen Celtic; Carrick Town 5-1 Boyle Celtic 

U15: Group A: Section 1: Boyle Celtic 0-3 Gurteen Celtic; Arrow Harps 2-4 Merville United; Section 2: Strand Celtic 6-1 Carrick Town; Group B: Ballymote Celtic 2-5 Ballisodare United; Benbulben 2-4 Calry Bohs; Kilglass/Inishcrone 0-3 Dromahair; Strand Celtic 0-7 Yeats United; Group C: Section 1: St Johns 0-0 Strand Celtic

To continue reading this article for FREE,
please kindly register and/or log in.


Registration is absolutely 100% FREE and will help us personalise your experience on our sites. You can also sign up to our carefully curated newsletter(s) to keep up to date with your latest local news!

Register / Login

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.