GAA

Leitrim GAA Fixtures & Results

Leitrim Sport

Reporter:

Leitrim Sport

Email:

sports@leitrimobserver.ie

Leitrim GAA Fixtures & Results

Battling for the ball in Mohill's compehensive victory over Allen Gaels in the Dunnes Bar Division 1. Picture: Willie Donnellan

THURSDAY APRIL 18

Westlink Coaches U15 League: All 7.00

Division 1: Gortletteragh v St Mary’s Kiltoghert; St Brigid’s v St Joseph’s; Mac Diarmada Gaels v Glencar/Manorhamilton

Division 2: Annaduff v Mohill; Leitrim Gaels v Fenagh St Caillin’s; Melvin Gaels v St Patrick’s Dromahair; Drumkeerin v Allen Gaels

FRIDAY APRIL 19

Barna Recycling U13 League Division 2 Final: St Brigid’s v St Joseph’s in Pairc Sean Mac Diarmada 6.30

SATURDAY APRIL 20

Dunnes Bar ACL: All 7.00

Division 1: St Mary’s Kiltoghert v Melvin Gaels; Mohill v Leitrim Gaels; Ballinamore Sean O’Heslin’s v Annaduff; Glencar/Manorhamilton v Aughawillan; Gortletteragh v Aughnasheelin; Allen Gaels v Fenagh St Caillin’s

Division 2: Cloone v Drumreilly; Drumkeerin v Bornacoola; Aughavas v Eslin; Kiltubrid v St Patrick’s Dromahair; Carrigallen v Ballinaglera

SUNDAY APRIL 21

Dunnes Bar ACL: All 12.00

Division 2: Mohill v Glencar/Manorhamilton

Division 3: Carrigallen v Drumkeerin

Division 4: St Mary’s Kiltoghert v Eslin; Aughawillan v Bornacoola; Leitrim Gaels v Ballinamore Sean O’Heslin’s; Gortletteragh v Aughavas; Mohill v Cloone (2.00)

Ladies Division 3: Drumkeerin v Keeldra Gaels; St Francis vs Aughawillan in Drumshanbo; St Joseph's v Oughteragh Gaels in Carrigallen; Dromahair v Annaduff (all 11.00)

THURSDAY APRIL 25

Westlink Coaches U15 League: All 7.00

Division 1: Glencar/Manorhamilton v Mohill; St. Joseph’s v Gortletteragh; St Mary’s Kiltoghert v  Mac Diarmada Gaels

Division 2: St Patrick’s Dromahair v Leitrim Gaels; Allen Gaels v Melvin Gaels; Fenagh St Caillin’s v Annaduff; Mohill v Drumkeerin

RESULTS

Dunnes Bar Division 1: St Mary's Kiltoghert 1-7 Leitrim Gaels 0-9; Allen Gaels 0-8 Mohill 6-24; Ballinamore Sean O’Heslin’s 0-16 Fenagh St Caillin’s 0-10; Gortletteragh 0-10 Melvin Gaels 1-16; Glencar-Manorhamilton 0-10 Annaduff 2-11; Aughawillan 0-8 Aughnasheelin 0-11

Dunnes Bar Division 2: Bornacoola 0-9 Aughavas 1-12; St Patrick’s Dromahair 0-13 Drumkeerin 1-7; Ballinaglera 1-26 Cloone 0-7; Glencar/Manorhamilton 4-7 Kiltubrid 2-13; Drumreilly 4-12 Mohill 0-6; Eslin 4-4 Carrigallen 1-11

Swan Bar Division 3: Fenagh St Caillin’s 2-15 Carrigallen 1-10; Drumkeerin 0-6 Annaduff 0-4; Glenfarne/Kiltyclogher 0-12 Melvin Gaels 1-8; Ballinamore Sean O’Heslin’s 0-8 St Mary'sKiltoghert 1-10

Newtowngore Engineering U17 Division 2 Final: Fenagh St Caillin’s 1-15 Leitrim Gaels 4-6

Barna Waste U13 League Division 1: Semi-Finals: St. Mary's White 4-12 Fenagh St Caillin’s 2-14; Mac Diarmada Gaels 4-14 Glencar/Manorhamilton 1-9; Final: St Mary’s Kiltoghert 8-9 Mac Diarmada Gaels 2-5

Ladies Division 1: Dromahair 1-10 Kiltubrid 1-8; Oughteragh Gaels 4-14 Glencar/Manorhamilton 2-10; Aughawillan 1-3 St Joseph's3-13

Ladies Division 2: Bornacoola St Mary's 1-2 St Francis 4-10; Fenagh 2-7 Glencar/Manorhamilton 0-2